НТА > НОВИНИ > Суспільство > Хто зможе отримувати пенсію в 7 тисяч гривень

Хто зможе отримувати пенсію в 7 тисяч гривень

177

Українці з повним страховим стажем з солідарної та накопичувальної систем зможуть отримувати пенсію майже 7 тисяч гривень. Щоправда, це станеться лише тоді, коли в країні нарешті запрацює другий рівень пенсійної системи.

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики.

Навіть при невеликих внесках 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов’язкових пенсійних накопичень, та дохідності +0,25% на місяць вище інфляції (приблизно 3% вище інфляції на рік) українці зможуть накопичити на досить високу пенсію, – обіцяють в уряді.

Для цього необхідно дотримуватися такої моделі (всі розрахунки зроблені в сьогоднішніх цінах, щоб не сперечатись про прогнози інфляції):

  • заробітна плата повинна бути на рівні 15 тисяч гривень на місяць;
  • загальний стаж – від 35 років;
  • щомісяця відкладати 2% від зарплати на пенсійний накопичувальний рахунок зі сплаченого ПДФО та додаткові 2% від зарплати із сум ЄСВ, сплачені роботодавцем;
  • після виходу на пенсію отримує виплати за накопичувальною системою 15 років;
  • весь період накопичені гроші працюють з прибутковістю + 0,25% вище рівня інфляції в місяць;
  • українець отримує пенсію з солідарного рівня на рівні середньої на сьогодні — 3 624 грн (станом на 01.03.2021).

У цьому прикладі середня пенсія з накопичувальної системи за 15 років у людини складе 3 117 грн. Разом з солідарною пенсією людина отримуватиме 6 741 грн, що становитиме 45% від її зарплати.

Ще одна перспектива. Пенсій не буде

Зазначимо, що за даними звіту «Майбутнє пенсійної системи України: адекватність, охоплення і стійкість», через відсутність справжньої пенсійної реформи через 30 років 60% українців не матимуть державних пенсій, адже тільки 36% населення працездатного віку від 15 до 64 років в Україні платять внески в державну пенсійну систему. Основними причинами низького рівня охоплення є: відносно низька участь населення в робочій силі та високе безробіття (зокрема для молоді та жінок), відсутність реєстрації через неформальність і заниження заробітної плати.

Наразі ж в Україні працюють два з трьох рівнів пенсійної системи. Перший рівень – солідарна система (нині чинна), відповідно до якої щомісячні відрахування становлять 22% ЄСВ. Другий рівень, який ще не запроваджений в Україні – обов’язкова накопичувальна система. Третій  – добровільно-накопичувальна пенсійна система, яка працює в Україні з 2005 року. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні робочої групи з питань упровадження обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення зазначив, що соціальні пакети з накопичувальною пенсійною системою уряд планує запустити у 2023 році.

Нагадаємо, що зараз люди, які працюють, «скидаються» грошима, а держава їх виплачує у вигляді пенсії пенсіонерам. Сплачуючи соціальні внески, працюючі люди набувають страховий стаж, який впливає на розмір їхньої майбутньої пенсії, але у свою власність вони нічого не отримують.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі