НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Худющі свині та телята у фекаліях: скандал на фермі львівської «ветеринарки»

Худющі свині та телята у фекаліях: скандал на фермі львівської «ветеринарки»

Студенти приїхали на практику і від побаченого просто заплакали

981

Свині, в яких видно хребет та кістки, телята у власних фекаліях та ферма без вікон. Таку картину побачили студенти Львівського національного університету ветеринарної медицини, коли прибули на практику на ферму, яка належить вишу.

Зараз студенти зізнаються, що плакали від побаченого. Вони зробили фото, відео, як свиня від виснаження не може звестися на ноги. Матеріал опублікували і тільки після цього в університету почали з’ясовувати ситуацію.

Свині не винні

Студент ветеринарного вишу Євгеній каже: пробули на фермі кілька годин, а вражень на все життя. На жаль, неприємних.

«Студенти були шоковані, бо насправді там тварини помирають від голоду. І перебувають у жахливих умовах. На фермі у приміщеннях немає ні дверей, ні вікон. Наші одногрупниці плакали, коли побачили, що тварини вмирають», – розповідає Євгеній.

 

Чому тварини в такому стані студенти запитували у працівників ферми.

«Викладачі і працівники ферми казали, що на утримання тварин нема грошей, що університет не виділяє коштів на це. Та насправді, як нам потім стало відомо, гроші виділяють. Працівники отримують заробітню плату. Напевно, чи адміністрація університету, чи працівники ферми розкрадають кошти або забирають собі корми, які призначені для тварин», – припускає Євген.

“А що тут не нормального?”

Журналісти «Правди. Наживо» також побували на фермі. Брама на територію відчинена, натомість двері всюди зачинені на колодки. На  стукіт у вікна ніхто не реагував. Урешті до території під’їхали два чоловіки. Один із них коментувати відео та фото від студентів  відмовився.  Інший виявився директором ферми. Хоча, каже, у побаченому фото нічого жахливого не вбачає.

«Приїжджала перевірка, ветеринарна служба. Мені дали припис, що сторонні люди не мають права сюди заходити. Нормальні умови на фото, а чому не нормальні?!», – так свою позицію пояснив директор ферми при ветеринарному університеті Роман.

Зоохисники після публікації фото побачили порушення одразу кількох пунктів норм утримання тварин.

«Телята у власних фекаліях, брудні, без постійного доступу до води та прив’язані. В цивілізованих країнах Європи ветеринари давно вчаться на макетах», – прокоментувала зоозахисниця та екоактивістка Андріана Байло.

Проректор ветеринарного університету Львова каже: після активного поширення моторошних фото у мережі створили комісію і за результатами виконуючого обов’язки завідуючого ферми звільнили. А свиней вже встигли відгодувати.

«Зараз працює комісія, наші викладачі, з адмінгосподарської частини працівники виїхали на місце, розробили план заходів разом з ветеринарної службою. І причини такої ситуації усуваються», –  переконує  перший проректор Львівського ветеринарного університету Львова Ігор Турко.

Активісти вже написали звернення до держпродспоживслужби та поліції. Щоправда, правоохоронці складу кримінального злочину у цій ситуації не побачили. Зоозахисники такій відповіді дивуються, мовляв, криміналу і немає. Писали заяву щодо виявлення адміністративного порушення, щоб порушник отримав бодай штраф. А от відповідь від вишу ще чекають.

Юлія Бундз, “Правда. Наживо” (щобудня о 19:00)

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі