НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Хвиля “Омікрону” буде стрімкою, але не тривалою, – професорка Виноград

Хвиля “Омікрону” буде стрімкою, але не тривалою, – професорка Виноград

Україна лише за тиждень часу практично вийшла на “червоний” рівень через атаку “Омікрону”

1296

Ковідна хвиля, спровокована наступом штаму “Омікрон”,  в Україні буде стрімкою, але не тривалою.

Такий прогноз зробила епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медуніверситету, професорка Наталія Виноград у коментарі NTA.

Вона зауважила, що насправді  “Омікрон” почав ширитися країною ще у грудні, коли наші громадяни почали повертатися з-за кордону на свята. Також на тривалі вихідні багато хто вирушив на відпочинок за кордон, а вже зараз вони повернулися в Україну.

“Дуже активно під час свят і вихідних люди переміщувалися за кордон на відпочинок, поверталися назад. Приїжджали заробітчани додому на Різдво. Тому ми вже вийшли на рівень, який відповідає “червоному”. Інша справа, яка буде його інтенсивність”, – каже професорка.

На думку Наталії Виноград, ця хвиля коронавірусу не буде тривалою у часі. Проте “Омікрон” – дуже висококонтагіозний збудник, а його поширення взимку дуже швидке, адже люди часто перебувають у закритих приміщеннях.

“Нема достатньої циркуляції повітря. Тому висока концентрація збудника. Як я і прогнозувала, у січні почнеться значний епідемічний підйом, як і в інших країнах”, – додала вона.

Також епідеміологиня наголосила, що тенденції поширення вірусу в Україні такі ж, як в інших країнах.

“Просто у нас не здійснюється активне виявлення інфікованих осіб, тому виглядало, що у нас менше хворих. Тепер у нас нагромадилося багато людей з клінічними ознаками хвороби, і зараз вони зареєстровані офіційно медичною мережею. Ми маємо реальний епідемічний підйом, який відповідає рівню епідемії з ураженням значної частини населення”, – пояснила Наталія Виноград, додавши, що зростання рівня госпіталізацій буде пов’язане через одномоментність інфікування.

“З “Омікроном” різниця в тім, що є інтенсивна його циркуляція, але водночас вона відносно низька (якщо порівнювати з іншими штамами) за кількістю осіб із середнім і важким перебігом захворювання. Тобто, при великій кількості уражених осіб, частка тих, хто буде мати важкі форми, є значно нижчою”, – пояснила Виноград.

Зазначимо, що за добу 21 січня, в Україні виявили майже 23 тисячі випадків зараження коронавірусом, що є найвищим показником з середини листопада. Найбільше хворих на COVID-19 виявили на Львівщині – 3 293, а також на Івано-Франківщині – 2 284. Водночас найбільше смертей зафіксували у Києві (13), а також на Львівщині (12) та Харківщині (11).

 

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі