НТА > НОВИНИ > Суспільство > Ігор Калинець отримав почесну відзнаку «Народний поет України»

Ігор Калинець отримав почесну відзнаку «Народний поет України»

2022-го року міжнародне журі планує відзначити чотирьох лауреатів почесної відзнаки

99

За рішенням міжнародного журі, нагороду диплом і орден Почесної відзнаки «Народний поет України» отримують поети, відомі своєю визначною творчістю та подвижницькою діяльністю на благо України.

Про це повідомив сайт ЛОДА. Почесну відзнаку заснувала Міжнародна літературно-мистецька Академія України (об’єднує письменників, перекладачів, науковців, журналістів, митців та громадських діячів із 60-ти держав).

Попередніми роками відзначали Дмитра Павличка, Василя Симоненка, Володимира Івасюка, Василя Голобородька, Павла Мовчана, Івана Драча, Андрія Демиденка, Степана Пушика, Рауля Чілачаву, Ігоря Павлюка, Тетяну та Сергія Дзюбів, Ярослава Савчина.

Нагородження Почесною відзнакою «Народний поет України» відбуватиметься поетапно – упродовж року. 2022-го міжнародне журі планує відзначити чотирьох лауреатів, першим з яких став Ігор Калинець – видатний український поет і прозаїк, політв’язень, борець за незалежну Україну, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка.

12-го січня в Україні відзначили День українського політв’язня. Дату обрали невипадково, адже у січні 1972-го року представники українського дисидентського руху, серед яких Ігор Калинець, Василь Стус, Любомира Попадюк, Михайло Горинь та інші організували вертеп, з яким ходили від хати до хати у Львові та колядували.

За наказом радянської влади заарештували всіх відомих діячів національно-демократичного руху України, насамперед – учасників вертепу.

Ігор Калинець – видатний поет і прозаїк, один із натхненників і активних учасників руху шістдесятників. Автор самвидаву. Живе і працює у Львові. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.

Народився 9-го липня 1939-го року в Ходорові на Львівщині. У січні 1972-го в період масових арештів в Україні заарештували дружину Ігоря Калинця – Ірину Стасів-Калинець. 11-го серпня того ж року затримали й самого поета. Він отримав шість років суворих таборів і три роки заслання, які відбув на Північному Уралі та в Забайкаллі.

На волю вийшов 1981-го року. А реабілітували Ігоря, як і багатьох інших, лише 1990-го. З 1987-го відігравав провідну роль у пробудженні вільного культурного і громадського життя Львова. Разом із дружиною організовували масові акції пам’яті забороненого за комуністичного режиму видатного поета Богдана-Ігоря Антонича, а також пам’яті композитора Василя Барвінського, в’язня сталінських таборів. Брав участь у виданні неофіційного культурологічного журналу «Євшан-зілля», у створенні Товариства української мови імені Тараса Шевченка

За визначні заслуги в утвердженні національної ідеї, широку пропаганду українського слова 2005-го року відомому поетові та громадському діячеві Ігореві Калинцю було присвоєно звання почесного громадянина Львова.

Нагадаємо, що поет, прозаїк, дисидент Ігор Калинець розповів про Різдво з Василем Стусом, репресивну машину СРСР, яка переросла у маховик, ненависть і смерть Росію, а також про майбутнє України у програмі «Без гриму з Марією Шиманською», яка вийшла в ефір приблизно рік тому.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі