НТА > НОВИНИ > Імунітет після COVID-19: повторне зараження може тривати до року

Імунітет після COVID-19: повторне зараження може тривати до року

269
Імунітет після COVID-19 може тривати упродовж року, - дослідження

Імунітет, здобутий після перенесення COVID-19, може тривати майже протягом року. Такого висновку дійшли науковці, які проаналізували дані 15 тисячі пацієнтів з північного регіону Італії.

Про це йдеться в дослідженні, яке опублікували в журналі JAMA Internal Medicine, передає Medical Xpress.

Вчені дослідили, як часто люди, які перехворіли на COVID-19, повторно інфікувалися коронавірусом. Повторне зараження визначалося як виникнення нового захворювання принаймні через 90 днів після повного зникнення першої інфекції.

З 15 тисяч пацієнтів у майже 13 тисяч через 90 днів був негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус і лише у 1 579 людей знову підтвердили COVID-19.

Згідно з дослідженням, протягом року лише 3,9% людей, які ніколи не хворіли на COVID-19, заразилися коронавірусом. І тільки 5 людей (0,31%) з тих, хто вже хворів раніше, повторно заразилися коронавірусом. При цьому четверо з цих людей працювали в лікарнях або відвідували їх, що збільшило ризик зараження.

Дослідники зазначили, що повторне зараження зазвичай відбувалося після значного часу після першого перенесення хвороби. В середньому між випадками проходило 230 днів.

“Природний імунітет до коронавірусу, ймовірно, забезпечує захист протягом як мінімум року, що аналогічно захисту вакцин, про який повідомляли в недавніх дослідженнях”, – заявили дослідники.

Водночас науковці рекомендують не відмовлятися від вакцинації, навіть після перенесення COVID-19, оскільки досі не зрозуміло, як природний імунітет захищає від нових штамів коронавірусу.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський дав доручення проаналізувати та спрогнозувати розвиток ситуації із захворюваністю на COVID-19 восени поточного року. Наразі в Україні спостерігається позитивна динаміка щодо захворювання.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі