НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Інстарепортаж-шок від сина хворого на ковід. Реакція лікарів

Інстарепортаж-шок від сина хворого на ковід. Реакція лікарів

Медична система усієї України не була готовою до пандемії ковіду

2372

Ліки по 100 доларів за флакон, відсутність попереджувальних написів про ковід-зону, грибок на стінах та священник, який поспіхом сповідає пацієнтів, – репортаж із лікарні швидкої допомоги, який виклав інстраграмі син хворого на ковід Роман Левчик, став шоком для багатьох.

«Правда. Наживо» (щобудня о 19:00)NTA поспілкувалася  і з чоловіком, який розповів, з чого почалася історія його репортажу, і з медиками, які прокоментували опублікований матеріал.

«Одним словом – пекло»

«Одним словом – пекло», – так емоційно і коротко описав перебування у лікарні син 72-річного пана Павла Роман Левчик.

72-річного батька Романа госпіталізували із серцевими проблемами. Виявилося, що у літнього чоловіка ковід. Син вирішив залишитися із батьком у лікарні, щоб доглядати за ним. Пробули у медзакладі 13 днів.

«Він усе забував, от буквально у момент – виключався і все. І от я намагався нагадати йому щось із минулого, з юності. Ми слухали АВВА, слухали Назарія Яремчука, спілкувалися», – пригадує Роман Левчик.

А вже за кілька днів Роман почав звертися увагу на те, що відбувається у ковід-відділенні. Саме тоді й вирішив в інстаграмі розповідати не лише про стан батька, а й про умови, в яких перебувають хворі.

«Каталка без підножників. Коли людина непритомніє, на такій не можеш її везти, бо ноги тягнуться по землі. На все відділення три туалети. Один туалет з відламаним обідком. Інші туалети неприбрані, всі у фекаліях», – розповідає коротко описує побачене Роман Левчик.

Ліки по 100 доларів за флакон, відсутність надписів про Covid-зону, грибок на стінах, священник, який поспішає посповідати пацієнта. Ліжко, яке ще не встигло охолонути від померлого хворого, як на нього кладуть нового хворого на коронавірус. Описана чоловіком ситуація в лікарі, викладені у соцмережі світлини викликали потужну реакцію у підписників.

«Для людей це стала можливість дізнатися більше про ситуацію. Я ж таким чином попросив інформаційної підтримки від своїх друзів», – додає Роман Левчик.

Були кабінети – стали палати

NTA попросив прокоментував опубліковані фото та історії лікарку Львівської лікарні швидкої допомоги.

«Це інфузійний препарат, який використовується у певних випадках, коли є ранній перебіг захворювання, важкий перебіг, агресивний перебіг і потребує інфузії протягом п’яти днів. Але на сьогодні держава не має на закупках цього препарату. Тому його нема у лікарнях  у вільному доступі», – прокоментувала використання дорогих медикаментів лікарка-терапевтка Львівської лікарні швидкої допомоги Львова Зоряна Романишин. За її словами, дорогий препарат справді іноді призначають, адже він є дієвим.

Щодо умов для пацієнтів говорить одне: медична система усієї України не була готовою до пандемії. Навіть у деталях. Зокрема, кількість туалетів збільшити зараз просто нереально. Ковід-відділення облаштували із корпусу екстреної медицини. Колись там були адміністративні кабінети, а зараз палати хворих.

Найголовніше для хворого із пневмонією – це кисень, ліжко-місце та професійний медик. Тому, акцентують саме на це.

«Без сумніву, три вбиральні – це мало. Але фізично не можливо в стару систему, скажімо, внести більшу кількість санкімнат. Ми переобладнали минулого року приміщення, які не були заплановані як палати. Ми змушені були це зробити, бо люди повинні десь лікуватися. Людина, яка хвора, вона не потребує невідомо яких умов. Індивідуального поста, індивідуальної душової. А насправді, розхідники є. Але є інше питання – витратного матеріалу. Так само як пацієнт може нищити щось, так само воно може знищиться по своєму зносу», – пояснює Зоряна Романишин.

 Місто-експеримент

Зараз ковідні ліжка на Львівщині заповнені на понад 60%. Інфекційна лікарня до прикладу, заповнена повністю. Уже з 30 жовтня область офіційно – у “червоній” зоні. І є лише рідкісні приклади, коли населений пункт дає бій хворобі.

Один із них – Моршин, де вакцинувалися понад 80% мешканців.

«У місті практично немає випадків захворювання на Covid-19. Навіть якщо вони трапляються, то поодинокі і не тягнуть за собою ланцюжок», – каже головна інфекціоністка області Наталія Іванченко.

Зараз у Моршині немає госпіталізованих хворих. Лише 20 людей хворіють із легким перебігом. Вони лікуються дома.

Щепитися після важкого перебігу ковіду вирішив і 72-річний батько Романа. Обіцяє зробити це, щойно в організмі знизиться рівень антитіл. Адже, вже на 5 день перебування у лікарні пошкодував, що не подбав про вакцинацію раніше.

Юлія Бундз

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
2

Коментарі