НТА > НОВИНИ > Новини світу > Ісландія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Ісландія визнала Голодомор геноцидом українського народу

285

Парламент Ісландії у четвер проголосував за резолюцію про визнання Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на mbl.is.

Резолюцію підтримали одностайно всі 48 депутатів, які були присутні на засіданні. Це депутати від усіх партій, що представлені в парламенті.

Схваливши сьогодні пропозицію в парламенті, Ісландія приєднується до групи країн, які відгукнулися на заклик України та оголосили Голодомор геноцидом українців. Інші країни, які зробили те саме, включають Сполучені Штати, Німеччину, Ірландію та Канаду.

Президент Володимир Зеленський подякував Ісландії за ухвалену резолюцію.

“Вдячний Ісландії за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу, за вшанування пам’яті мільйонів українців, убитих московським режимом. Це чіткий сигнал, що такі злочини не залишаються безкарними і не мають терміну давності”, – написав він у Twitter.

Нагадаємо, 15 грудня 2022 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, яка визнає Голодомор геноцидом українського народу.

Кілька парламентів європейських країн визнали Голодомор геноцидом в останні місяці. Одними із останніх це зробив парламент Болгарії та палата представників Бельгії, нижня палата бельгійського парламенту.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"