НТА > НОВИНИ > Суспільство > Існує реальна небезпека ядерної та радіаційної катастрофи – “Енергоатом”

Існує реальна небезпека ядерної та радіаційної катастрофи – “Енергоатом”

185

Внаслідок зниження частоти в енергосистемі через пошкодження енергетичної інфраструктури відбулось спрацювання аварійного захисту на Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС. Усі енергоблоки цих станцій були автоматично відключені від електромережі.

Про це повідомив президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

Котін зазначив, що тимчасово окупована Запорізька АЕС, яка не працює з вересня цього року, перейшла в режим повного блекауту із запуском всіх дизель-генераторів. Відтак, уперше за 40-річну історію української атомної енергетики всі енергоблоки АЕС були відключені.

Подібна ситуація передбачена регламентами експлуатації атомних станцій, які обладнані надійними системами безпеки, а персонал має необхідний рівень кваліфікації та знань для оперативного реагування, каже Котін.

Сьогодні зранку, 24 листопада, Запорізька АЕС отримала живлення власних потреб від енергосистеми України. Всі дизель-генератори відключені та переведені в режим чергування. На енергоблоках Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької АЕС проводяться пускові операції.

«Однак це не повинно заспокоювати. Адже існує реальна небезпека ядерної та радіаційної катастрофи, що несуть обстріли всієї території України російськими крилатими та балістичними ракетами, та величезний ризик ураження атомних станцій», – зауважив він.

За його словами, злочинні дії Путіна і його поплічників штовхають людство на межу ядерної катастрофи. На цю державу – спонсора тероризму мають бути негайно накладені додаткові жорсткі санкції, зокрема, на Росатом та афілійовані з ним структури, які є невіддільною складовою російської злочинної влади.

Нагадаємо, що вчора, 23 листопада, Росія завдала масованого удару по Києву та ще 7 областях. Окупаційні війська випустили 67 крилатих ракет та до 10 ударних БпЛА “Ланцет”. ЗСУ вдалося збити 51 ракету та 5 безпілотників.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі