НТА > НОВИНИ > Існує загроза кислотних дощів унаслідок аварії на “Рівнеазоті”

Існує загроза кислотних дощів унаслідок аварії на “Рівнеазоті”

161

На заводі “Рівнеазот” сталася розгерметизація трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти і фахівці кажуть, що внаслідок аварії можуть випадати кислотні дощі.

Про це пише Суспільне.

За словами викладачки хімії Оксани Мисіної, оранжеві гази на фото очевидців є нітрозними газами або “лисячим хвостом”: “Це оксид нітрогену чотиривалентного. Нітратна кислота розкладається на цей газ і він потім може, відповідно, взаємодіяти з водою і випадати у вигляді кислотних дощів”.

Кислотні дощі можуть вплинути на рослинність, але для впливу на людський організм потрібна велика концентрація газів. Мисіна додала, що на цей період краще поберегтися: зайвий раз не виходити на повітря, побути вдома.

Агрохімік Сергій Адаменко підкреслив небезпеку нітрозних газів, але фахівці наразі не володіють точними даними їхньої концентрації.

“Потрапляючи на ґрунт у великих дозах, вони (нітрозні гази) можуть сприяти накопиченню нітратів у продукції рослинного походження. Їх велика кількість також може викликати канцерогенні захворювання. У ситуації, якщо така хмара піде у напрямку міста чи селища, жителям міста варто герметично зачиняти вікна”, – відповів Адаменко.

За словами чиновників, викиди на заводі “у межах норми”. Вітер був у північно-східному напрямку, на Рівне хмара не пішла.

За даними синоптиків, зараз у Рівному іде дощ і вітер дме із півночі.

Головне управління ДСНС України у Рівненській області повідомило опівночі, що ситуація на підприємстві “РівнеАзот” стабільна та контрольована. Оперативно-рятувальні підрозділи перебувають у цілодобовій готовності до реагування на будь які виклики.

Як повідомлялося, 20 липня ввечері на “РівнеАзот” після аварії стався витік газу з хімікатами.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі