НТА > НОВИНИ > Новини світу > Італійські археологи знайшли в Іраку виноробню віком близько 2700 років

Італійські археологи знайшли в Іраку виноробню віком близько 2700 років

105

Італійські археологи в Іраку знайшли виноробню часів Ассирійського царства, вік якої складає близько 2700 років, а також кам’яні рельєфи з зображенням ассирійських царів, які моляться богам.

Про це, як пише УНН, передає AFP.

Команда місцевих археологів та їхні колеги з Італії розповіли про масштабне відкриття 24 жовтня.

За словами археолога з університету Удіне -Даніеле Моранді Бонакоссі, знайшли чотирнадцять апаратів, за допомогою яких тиснули виноград і робили сік, який потім перероблявся в вино.

Це перша знахідка такого роду в Іраку. «В Іраку є й інші місця з кам’яними рельєфами, особливо в Курдистані, але жодне не є настільки масштабним і монументальним, як це», — зазначив італійський археолог Бонакоссі.

Разом з виноробнею  знайшли також кам’яні рельєфи з зображенням ассирійських царів, які моляться богам. «Їх вирізьбили на стінах дев’ятикілометрового зрошувального каналу», – розповідають археологи.

Ці дванадцять так званих барельєфів довжиною п’ять метрів і висотою два метри були зроблені в кінці VIII або початку VII століття до нашої ери.

За словами Бонакоссі, на них зображений цар Ассірії, що молиться різним богам. Богів, відповідно, несли священні тварини. «Іштар, богиня любові і війни, сидить на леві», –  повідомив археолог.

Зрошувальний канал проклали у вапняку, щоб вода з пагорбів стікала на поля фермерів. Археологи пояснюють, що рельєфи на стінах каналу додали, щоб було зрозуміло, хто замовив його будівництво. Бонакоссі зазначив, що це не тільки релігійні сцени, а радше політичний прийом, на кшталт пропаганди.

Місце знахідки перебуває недалеко від стародавньої столиці ассірійського царя Саргона II (721-705 рр. До н.е.) поблизу сучасного міста Мосул на півночі країни.

Нагадаємо, що нещодавно у  Бучанському районі Київської області археологи виявили три стоянки давніх людей, яким понад 10 тисяч років.

А також норвезькі археологи витягнули з льоду другу дерев’яну лижу, якій приблизно 1300 років. Буквально в п’яти метрах від неї лежала перша лижа – її знайшли 2014-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі