НТА > НОВИНИ > Новини світу > Італійські військові льотчики захищатимуть українське небо над Чорним морем

Італійські військові льотчики захищатимуть українське небо над Чорним морем

578

Італія як член НАТО має намір активно діяти за ситуації, що склалася з нагромадженням російських військ біля українських кордонів.

Про такі наміри уряду повідомив міністр оборони Італії Лоренцо Ґуеріні виданню La Repubblica.

«Альянс передбачив посилення стримувальних заходів на східному фланзі. До цього приєднується також Італія операціями, які вже схвалив парламент. Якщо будуть подальші рішення у рамках стримувальних заходів НАТО, Рим зробить свій наступний внесок, підтвердивши єдність Альянсу, насамперед, заспокоївши східні країни-члени», – сказав міністр Ґуеріні.

При цьому офіційний Рим зацікавлений продовжувати діалог із Москвою і шукати мирний шлях розв’язання загостреної ситуації.

«Ніхто з нас не прагне збільшувати напругу, навпаки – усі ми сподіваємося на дотримання і впровадження конструктивного діалогу», – запевнив Лоренцо Ґуеріні.

Італійський загін вояків вже є у Литві, де з минулого тижня проходить тренування. Одна аеродивізія сучасних літаків-перехоплювачів Eurofighter перебуває в румунському аеропорту, на найближчій базі НАТО біля кордонів України, щоб захищати авіапростір в районі Чорного моря. У разі необхідності інші італійські сили зможуть бути розташовані у східноєвропейському регіоні за лічені дні, повідомив міністр оборони.

Раніше чільний представник італійського уряду, відповідальний за відносини з ЄС, Вінченцо Амендола підтвердив позицію Риму щодо підтримки територіальної цілісності України.

«Ескалація Росії біля кордонів України – це виклик для безпеки кожного європейця. У питанні підтримки суверенітету України Євросоюз єдиний. Діалог та переговори завжди можливі, але ми готові з союзниками дати спільну адекватну відповідь у разі, якщо дипломатії не вистачить», – заявив Амендолу.

Несподівану підтримку Україні висловила крайньо права партія «Північна Ліга» – впливова сила чинної урядової коаліції. Її лідер Маттео Сальвіні – відомий симпатик Росії та її президента – особисто подзвонив до українського посольства в Римі й висловив солідарність з Україною у складний час і готовність долучитися до ініціатив, спрямованих на нормалізацію ситуації.

«Я спілкувався з російським послом та українським. Є рух військ: коли рухаються солдати і говорять про танки, слід завжди допомогти, щоб уникнути біди. Проте, на відміну від інших європейських країн, Італія, якщо хтось накаже закрити крани, залишиться у темряві і в холоді», – зазначив Сальвіні.

Тим часом, впливові бізнес-компанії країни закликають уряд вважати на сильну економічну залежність Риму від Росії і застерігають від поспішних кроків та запровадження нових санкцій.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"