НТА > НОВИНИ > Італія, Угорщина та Кіпр хочуть, щоб ЄС схилив Україну до мирних переговорів з рашистами, – Reuters

Італія, Угорщина та Кіпр хочуть, щоб ЄС схилив Україну до мирних переговорів з рашистами, – Reuters

“Україна має виграти цю війну, а агресія Путіна має бути стратегічним провалом”

212

Італія, Угорщина та Кіпр хотіли, щоб Євросоюз домагався припинення вогню в Україні та мирних переговорів з Росією. Це суперечить позиції інших країн ЄС, які мають намір зайняти жорстку лінію щодо Москви на саміті 30-31 травня.

Про це пише Reuters з посиланням на людей, які були присутні на зустрічі представників ЄС.

У проєкті підсумкової заяви саміту, підготованому заздалегідь, йдеться про те, що Європейський Союз «непохитний у своїх зобов’язаннях допомогти Україні реалізувати її невід’ємне право на самооборону проти російської агресії». У ньому не згадується про мирні переговори.

Втім, на зустрічі представників країн ЄС 20 травня посол Італії запропонував змінити текст, щоб той стосувався мирних переговорів і негайного припинення вогню «як одну з перших цілей ЄС».

Цю пропозицію, за даними джерел, підтримали Угорщина та Кіпр, які є одними з держав, що найбільше критикують новий пакет санкцій ЄС проти Росії. Угорщина виступає проти нафтового ембарго, а Кіпр стурбований вимогою заборонити продаж нерухомості громадянам РФ.

Водночас президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на форумі в Давосі 24 травня зайняла жорстку позицію щодо Росії й не згадала про мирні переговори.

«Україна має виграти цю війну, а агресія Путіна має бути стратегічним провалом», — сказала вона.

В останньому проєкті висновків саміту ЄС «залишається відданим посиленню здатності України захищати свою територіальну цілісність і суверенітет», зазначає Reuters.

За словами дипломатів, країни Балтії та Польща є одними з найрішучіших прихильників жорсткої лінії, а Латвія закликала до ще чіткіших формулювань для посилення військової підтримки України.

Переглянутий проєкт мають представити 1 червня після зустрічі представників ЄС, зазначив один з дипломатів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі