НТА > НОВИНИ > Війна > Із Маріуполя вдалося евакуювати 75 тисяч жителів – Верещук

Із Маріуполя вдалося евакуювати 75 тисяч жителів – Верещук

Необхідно вивезти в безпечні місця ще 100 тисяч людей

600

Із Маріуполя гуманітарними коридорами загалом вдалося евакуювати близько 75 тисяч жителів, ще необхідно вивезти в безпечні місця 100 тисяч.

Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Щодо Маріуполя – нам вдалося вивезти і допомогти врятуватися приблизно 75 тисячам людей. Щодо тих, хто залишився і потребує негайної евакуації, – ще близько 100 тисяч жінок, дітей, людей похилого віку, людей з інвалідністю. Вони дуже потребують нашої і світової допомоги», – повідомила Верещук.

Вона зазначила, що ще приблизно 45 тисяч людей загарбники насильно депортували у так звану «ДНР» та Росію.

За словами Верещук, російські військовослужбовці вчиняють величезну кількість кримінальних злочинів на тимчасово захоплених територіях. Це вбивства, знущання, мародерство, зґвалтування та інші. Їх фіксує Офіс генерального прокурора України.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський, виступаючи перед депутатами парламенту Бельгії, подякував за підтримку та  розповів про катастрофічну ситуацію в Маріуполі та закликав їх надихнути всіх інших європейців зробити більше для України.

У заблокованому Маріуполі російські загарбники грабують квартири, вбивають та ґвалтують жителів міста. Українські захисники знищили багато ворожої піхоти, і, зокрема, у окупантів виявили – долари США та велику кількість різноманітних золотих прикрас, серед яких і обручки різних розмірів.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"