НТА > НОВИНИ > Новини світу > Ізраїль побудував на кордоні «розумну стіну»

Ізраїль побудував на кордоні «розумну стіну»

159

Ізраїль завершив будівництво підземного бар’єру, обладнаного сенсорами, на своєму боці кордону з Газою.

Як повідомляє Reuters, ця стіна припинить підкопи, які активно використовували бойовики ХАМАС під час ескалації бойових дій у 2014 році. Спорудження підземної стіни, а також наземної, із системами радарів та контрольно-пропускними пунктами, розпочалося у 2016 році.

«Цей бар’єр, який є інноваційним та технологічно просунутим проєктом, позбавляє ХАМАС одного із засобів, який бойовики намагалися розвивати», – заявив міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц.

Як заявив міністр, цей бар’єр є «залізною стіною» між терористичною організацією та мешканцями Ізраїлю. Згідно з повідомленням міністерства, бар’єр обладнаний сотнями камер, радарів та інших сенсорів. «Розумна стіна», як також називають проєкт в оборонному відомстві, має 6 метрів заввишки. Щодо глибини підземної стіни у міністерстві не коментують.

Цей бар’єр простягається на 65 кілометрів уздовж кордону. До нього входять загородження на морі, які мають запобігти проникненню плавзасобів. Для спорудження цієї конструкції було використано 140 000 тонн заліза та сталі. Все будівництво тривало 3,5 року.

Як відомо, Ізраїль веде бойові дії проти ХАМАС відтоді, як угруповання у 2007 році прийшло до влади у Газі за сприяння Палестини. Остання масштабна ескалація мала місце у травні, коли ХАМАС та інші угруповання випустили більше 4000 ракет по Ізраїлю, які зупинило «Залізне склепіння», як називають унікальну систему ізраїльської ПРО.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі