НТА > Телепроекти > ПІДСУМКИ. НАЖИВО > Йог на всю голову. Як у Львові знайти гармонію між розумом та тілом

Йог на всю голову. Як у Львові знайти гармонію між розумом та тілом

Напрямків у йозі є дуже багато, але в будь якому випадку треба розпочинати з азів. І лише потім, поступово, крок за кроком, ускладнювати асани та вправи.

239

У Львові стартував фестиваль «Lviv Yoga Days». У програмі – понад пів сотні заходів. Це щоденні заняття з йоги, медитації, концерти та лекції. NTA у «Підсумках. Наживо» з’ясував, чим так приваблює йога, чи справді ці практики допомагають подолати психологічні проблеми та як займатись нею, щоб не нашкодити собі.

«Ефект помітний після першого заняття»

Філософія йоги – це досягнення гармонії між розумом та тілом, завдяки асанам, дихальним вправам та медитації. «Практикувати йогу можна як у фітнес-центрі із тренером, так і на свіжому повітрі або ж самостійно вдома»,– каже тренерка із йоги Ольга Чен.

Чому йога стала такою популярною, особливо серед відомих людей? Які її переваги?

Ольга Чен: Практикувати можуть всі, головне – бажання. Щодо переваг, то їх багато. По-перше, вона пропрацьовує абсолютно все тіло. Також йога працює не лише із тілом, а й з розумом. Це є цілий комплекс, який включає в себе не лише фізичні вправи, а й дихальні техніки, техніки релаксації та медитації. Вони дозволяють людині боротися зі стресом.

З чого варто розпочати знайомство із йогою?

Насамперед прийти в студію і розпочати свої заняття з інструктором. Для того, щоб коректно виконувати вправи і не нашкодити собі. Це є дуже важливо. Напрямків у йозі є дуже багато, але в будь якому випадку треба розпочинати з азів. І лише потім, поступово, крок за кроком, ускладнювати асани та вправи. Таким чином люди приходять до більш рухливого та міцного тіла і спокійного розуму.

Через який час помітний ефект від йоги?

Щоб відчути ефект від практики достатньо і одного заняття. Як правило, це може бути більш розслаблений стан, це може бути кращий сон. Бували такі люди, які приходили після першого заняття і одразу засинали вдома. Настільки вони розслаблялися. Тобто покращення свого самопочуття ви відчуєте одразу після першого заняття.

«Бажання є, а стан тіла не дозволяє»

Сьогодні в інтернеті є тисячі відеороликів про те, як займатися йогою. «Однак із самостійними тренуваннями варто бути обережними», – пояснює спортивний фізіотерапевт Роман Спринь. Особливо на перших заняттях. Якщо організм професійного спортсмена до навантажень готовий, то у початківця – навпаки.

За його словами, людина, яка ніколи не займалась, йде в зал і хоче все зробити без підготовки. Але стан її тіла цього не дозволяє, тому вона отримує травми.

Тому Роман Спринь радить робити все під наглядом фахівця, а не через інтернет. Інакше можна отримати розтягнення, надриви та пошкодити суглоби.

Медитація, як ліки від стресу та головного болю

Медитація – одна зі складових йоги. Її широко рекомендують як оздоровчу практику. Вона допомагає  впоратися зі стресом, зняти головний біль, полегшити самоусвідомлення та уважність, покращує сон. Медитація не завжди проста, особливо на початку. Для її ефекту потрібен час. «Розпочати варто з прослуховування медитативної музики», – каже учасниця гурту «АтмАсфера», викладачка медитації Ямуна.

І додає, що медитація така дієва та ефективна, бо працює з нашим розумом. «Коли ми медитуємо та, наприклад, фокусуємось на звуці, то розум заспокоюється і всі зайві думки зникають»,– розповідає Ямуна.

Що кажуть психологи

За словами фахівців, йога та медитація і справді можуть стабілізувати нервову систему та позбавити негативних думок. От тільки в деяких випадках – вона буде не ефективна.

«Коли є подавлений емоційний стан, апатія, прокрастинація (психологічний термін, що означає схильність людини відкладати неприємні завдання на потім. – Ред). Коли людина не може робити побутових звичайних речей, то, безумовно, краще звертатись до фахівця. Але якщо це якісь епізодичні моменти: занепад сил та енергії, низька продуктивність, то, безумовно, краще зайнятися тим, що розганяє кровообіг, енергію, тонус. Тобто це різні фізичні навантаження, йога»,– каже психологиня Наталія Репецька.

Безкоштовні заняття у парку

Для тих, хто у пошуках внутрішньої гармонії, захоче відвідати «Lviv Yoga Day», то у програмі фестивалю – понад пів сотні заходів. Це лекції, медитації, концерти та безкоштовні щоденні заняття із йоги на галявині у парку Франка. Одночасний сеанс триває годину. Початок о 07:30 та о 09:30.

У перший день фестивалю, 1 липня, на йогу прийшли близько 700 людей. Більшість із них – практиками займалися вперше.

«Сьогодні вперше займаюсь йогою серйозно. Відчуття дуже класні, дуже задоволена. Для мене це щось більше для душі, ніж для тіла. Я більше заспокоююсь», – ділиться враженнями від першого заняття Діана Семенова.

«Навантаження такі, що абсолютно можна витримати. Відчуття супер. Класна атмосфера», – розповів Микола Кулик, який теж вперше спробував, що це таке.

Триватиме фестиваль до 21 липня.

Мар’яна Оленська

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі