НТА > НОВИНИ > Новини світу > Канада готова прихистити переслідуваних правозахисників і журналістів

Канада готова прихистити переслідуваних правозахисників і журналістів

111

Канада створила нову програму надання статусу біженців правозахисникам та журналістам з усього світу, яким загрожує небезпека, та членам їх сімей.

Про це в Оттаві оголосив міністр імміграції Канади Марко Мендічіно, передає CBC.

“Часто наражаючи себе на значний ризик, правозахисники викривають порушників прав людини та висвітлюють історії, які інакше залишилися б невідомими. За допомогою цієї нової програми надання статусу біженців уряд Канади підтримає правозахисників, пропонуючи їм захист та безпечну домівку в умовах справжніх небезпек”, – розповів Мендічіно.

У міністерстві імміграції додали, що Канада має намір щороку приймати за новою програмою до 250 осіб.

«Уряд Канади працюватиме із Front Line Defenders та ProtectDefenders.eu, а також іншими канадськими й міжнародними партнерами, в тому числі Агентством ООН з питань біженців, над ідентифікацією правозахисників, яким загрожує небезпека і потрібне переселення», – уточнили у відомстві.

Зазначається, що особливу увагу звертатимуть на людей, яким загрожує підвищений ризик, зокрема жінок, журналістів та захисників прав ЛГБТ.

«Канада допомагає надати більше можливостей захисникам прав людини, які самі потребують захисту», – наголосили у міністерстві імміграції.

«Новий потік біженців охоплюватиме тих, хто стикається з переслідуванням за пропаганду чи захист прав людини, з особливим акцентом на журналістів, жінок та адвокатів ЛГБТ-меншин.

«Права людини та демократія перебувають у облозі в усьому світі, – сказав Мендічіно. – Канада визнає, що біженцями, крім людей, переміщених внаслідок конфлікту, можуть бути і люди, яких змусили тікати, бо вони працювали, щоб фіксувати порушення прав людини або захищати права інших–.

Це означає, що ті, хто відстоює права людини, отримають вкрай необхідний захист.

У цій програмі Канади зможуть брати участь до 250 правозахисників на рік, включаючи членів їх сімей.

Канада співпрацює з Агентством ООН з питань біженців та міжнародними організаціями, такими як Front Line Defenders та ProtectDefenders.eu, які спеціалізуються на наданні допомоги людям, що стикаються із загрозами через свою роботу щодо захисту прав у всьому світі.

Як відомо, Міжнародна федерація журналістів задокументувала вбивство щонайменше 65-ти журналістів у 16 ​​різних країнах.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі