НТА > НОВИНИ > Місця > Карпати засипало снігом. Українців закликали відмовитися від походів у гори

Карпати засипало снігом. Українців закликали відмовитися від походів у гори

Для гірських туристів розробили та впровадили мобільний застосунок «Порятунок у горах»

569

У Карпатах у суботу, 18-го лютого, значним чином погіршилися погодні умови. Тож усіх туристів застерігають від прогулянок горами.

Про це повідомив Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

«Рекомендуємо утриматися від виходу у високогір’я! На горі Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена до 30-ти метрів. Вітер південно-західний 22 м/с., з поривами до 25 м/с., хуртовина, падає сніг, температура повітря -5°С», – сказано в повідомленні рятувальників.

«Питання комунікації туристів з гірською пошуково-рятувальною службою завжди було і є надзвичайно актуальним. Усім, хто активно ходить у гори та з відповідальністю ставиться до власної безпеки, знайома ситуація, коли потрібно приділити час пошуку й уточненню актуальних контактів гірських пошуково-рятувальних підрозділів», – додали рятувальники.

Часто під час виникнення надзвичайної події в горах її учасникам доволі важко зорієнтуватися, на яке саме пошуково-рятувальне відділення потрібно телефонувати щоб повідомити про біду.

Тому, щоби спростити процес взаємодії з рятувальною службою та зробити її ефективнішою, для гірських туристів розробили та впровадили мобільний застосунок «Порятунок у горах». Функціонал застосунку дозволяє зареєстрованим користувачам здійснювати такі дії:

  • – телефонувати на єдиний номер прийому екстрених повідомлень про надзвичайні події в горах (безпосередньо до оперативного чергового гірської пошуково-рятувальної служби);
  • – надсилати екстрені SMS або Internet повідомлення з точними географічними координатами місця перебування заявника;
  • – віддалено реєструвати свої гірські мандрівки в гірській пошуково-рятувальній службі.

Завантажити застосунок для пристроїв Android можна в Google Play за посиланням https://play.google.com/store/apps/details.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 10-го лютого, в Україні опади у вигляді дощу та снігу не прогнозували. На більшій частині території температура опустилася до 14-ти градусів морозу, в Карпатах – до -22.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"