НТА > НОВИНИ > Світ > Катастрофа літака МАУ, війна в Україні та Білорусь. У Британії завершився саміт G7

Катастрофа літака МАУ, війна в Україні та Білорусь. У Британії завершився саміт G7

99

Лідери “Великої сімки” завершили цьогорічний саміт у британському Корнуоллі. Глави держав G7 торкнулися питань пандемії, клімату, Білорусі, а також ситуації в Україні.

Боротьба з пандемією COVID-19

Лідери країн G7 пообіцяли передати близько 870 млн доз вакцин від коронавірусу протягом наступного року. Більшу частину цієї вакцини планують розподілити між країнами, які найбільше постаждали від пандемії.

Також лідери G7 закликали провести прозоре розслідування походження коронавірусу. Розслідування має проводитися під керівництвом Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Війна в Україні

Лідери “Великої сімки” назвали Росію стороною конфлікту на Донбасі, а не посередником. Також вони закликали РФ вивести свої війська та техніку з кордонів України.

G7 підтвердила свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

“Ми закликаємо Росію знизити напруженість і діяти згідно зі своїми міжнародними зобов’язаннями, і вивести російські війська і техніку з кордонів України і з Кримського півострова”, – йдеться в комюніке.

Також лідери держав закликали Росію і підтримувані нею збройні формування на Донбасі до конструктивної взаємодії.

Катастрофа літака МАУ

Країни “Великої сімки” виступили за підтримку зусиль, спрямованих на прозорість та підзвітність Ірану щодо компенсацій родичам жертв катастрофи пасажирського літака МАУ у січні 2020 року. Країни стурбовані продовженням порушень прав людини та зловживань в Ірані.

“Ми підтримуємо зусилля, спрямовані на забезпечення прозорості, підзвітності та справедливості щодо жертв авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, збитого Іраном у січні 2020 року”, – йдеться в документі.

Ситуація в Білорусі

G7 також стурбована переслідуванням опозиції  у Білорусі, а також нещодавньою посадкою літака Ryanair у Мінську та затриманням журналіста Романа Протасевича та Софії Сапеги.

Лідери країн “Великої сімки”  закликали владу Білорусі провести в країні нові справедливі президентські вибори, засудили замахи на права людини і пообіцяли запровадити нові санкції.

Боротьба зі змінами клімату

“Велика сімка” домовилася збільшити фінансування для збереження клімату. Також країни зобов’язались щороку збирати 100 мільярдів доларів, щоб допомогти бідним країнам долати наслідки кліматичних змін.

Крім того, на саміті домовились про пришвидшити перехід на транспортні засоби з нульовим рівнем викидів в атмосферу та відмовитись від автомобілів на дизельних та бензинових двигунах.

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі