НТА > НОВИНИ > Катував українських полонених. Бойовику “ДНР” повідомлено про підозру

Катував українських полонених. Бойовику “ДНР” повідомлено про підозру

238
Генпрокуратура заочно повідомила учаснику “ДНР” про підозру у катуванні військовослужбовців, захоплених у полон поблизу Іловайська.

Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

“За даними слідства, громадянин України, будучи учасником терористичної організації “ДНР”, виконував завдання її ватажків. Підозрюваний в одній з так званих в’язниць, облаштованій у захопленому бойовиками приміщенні Управління Служби безпеки України в Донецькій області, з серпня 2014 по лютий 2015 року жорстоко поводився з військовослужбовцями Національної гвардії та Збройних сил України, які були захоплені у полон підрозділами Збройних сил РФ в ході бойових дій 24-25 серпня 2015 року в районі м. Іловайськ Донецької області”, – сказано в повідомленні Генпрокуратури.

Бойовик застосовував тортури до українських воїнів: бив і утримував полонених у нелюдських умовах без належної медичної допомоги і харчування.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваного в розшук.

Відповідно до статті 130 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року, статті 11 Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 8 червня 1977 року вказані дії є серйозними порушеннями міжнародного гуманітарного права.

Як ми повідомляли, журналісти поспілкувалися із автором “Іловайського щоденника”, добровольцем з Дніпра Романом Зіненком.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі