НТА > НОВИНИ > Кримінал > Кіберполіція викрила злочинців, які підробили понад 40 тисяч ПЛР-тестів і ковід-сертифікатів

Кіберполіція викрила злочинців, які підробили понад 40 тисяч ПЛР-тестів і ковід-сертифікатів

177

Угруповання, яке складалося з 10-ти людей, які близько року виготовляли та продавали тести з негативним результатом на коронавірус, а також паперові сертифікати про вакцинацію. Щомісячний прибуток зловмисників сягав 4 мільйони гривень. Загалом встигли зробити понад 40 тисяч фальшивок

Про це повідомила пресслужба кіберполіції Національної поліції України. Під час обшуків поліцейські вилучили печатки медичних закладів та особисті печатки лікарів. Наразі їхнє походження встановлюється.

Злочинці у соцмережах приймали замовлення щодо виготовлення ПЛР-тестів на коронавірус, а також COVID-сертифікатів. Замовники не проходили жодних лабораторних досліджень і процедури щеплення, а лише надавали свої дані для оформлення документації.

“Серед клієнтів були й туристичні агенції. Вартість підробленого тесту – 400 гривень, а COVID-сертифікат коштував 1 500 гривень, однак представники турагенцій «перепродавали» їх за вищою ціною”, — йдеться в повідомленні.

Як встановили правоохоронці, діяло угруповання близько року і за цей час встигло виготовити понад 40 тисяч підроблених довідок та близько 500 підроблених сертифікатів.

Щомісячний прибуток сягав 4-ох мільйони гривень. У своїй діяльності ділки незаконно використовували логотип медичної лабораторії та печатки різних медичних установ.

Окрім того, працівники поліції попередили продаж понад 100 фейкових сертифікатів про вакцинацію. Зловмисники якраз прийняли замовлення на їхнє виготовлення.

Правоохоронці провели 23 обшуки за місцями мешкання злочинців, в їхніх автомобілях та в офісах на території Київської, Харківської та Запорізької областей. У результаті вилучено комп’ютерну техніку, телефони, банківські картки, грошові кошти, печатки та штампи медичних закладів, а також особисті печатки лікарів. Наразі поліцейські встановлюють їхнє походження.

До проведення обшуків також було залучено працівників полку поліції особливого призначення.

“Семеро зловмисників, у тому числі організатор, затримані. Відкрито провадження за таким статтями Кримінального кодексу України: «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів», «Шахрайство», «Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару», «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням», — повідомили в кіберполіції.

Нагадаємо, що у вересні у Львівській області кіберполіція викрила чоловіка, який продавав підроблені COVID-сертифікати. Загалом послугами скористалися більше, ніж 300 осіб.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі