НТА > НОВИНИ > Новини світу > Кліматична конференція в Ґлазґо: які шанси домовитись

Кліматична конференція в Ґлазґо: які шанси домовитись

283

Світові лідери, експерти-екологи та активісти зібралися у шотландському Ґлазґо на кліматичну конференцію COP26.

Про це повідомляє Голос Америки.

За словами генсека ООН Гутерреша, це ледь не останній шанс для найвпливовіших світових гравців змінити хід історії, взяти на себе більше зобов’язань змінити хід історії й зупинити нагрівання планети.

Однак на саміті G20, який передував кліматичній конференції, світові лідери так і не змогли домовитися про нові зобов’язання, хоча двадцятка економік світу відповідальна за 80% світових викидів.

Ситуація з кліматом не покращується і Борис Джонсон сказав, що на годиннику «судного дня» залишилася хвилина до півночі.

Європейський кореспондент Голосу Америки Богдан Цюпин зазначив, що часто чуємо про 1,5 градуси потепління в порівнянні з доіндустріальною епохою на планеті. Зараз політики наполягають, що якщо зменшити викиди парникових газів, то вдасться зупинити потепління межах 1, 5%. Викиди продукує транспорт, електростанції. Про серйозність ситуації говорив генсек ООН Антоніо Гутерреш та американський президент Джо Байден.

Також індійський президент Нарендра Моді сказав, що його країна планує вийти на нульовий баланс викидів вуглекислого газу в 2070-му році. А це на 20 років пізніше, ніж США та країни ЄС. Але важливо, що країни йдуть шляхом здійснення своїх зобов’язань.

Лідери країн завтра поїдуть, але делегації країн працюватимуть до 12-го листопада аби зібрати конкретні зобов’язання країн щодо зменшення викидів та конкретних реальних кроків.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі