НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Клієнт завжди правий? У львівському клубі «Спліт» пояснили, чому в їхньому караоке співають російські пісні

Клієнт завжди правий? У львівському клубі «Спліт» пояснили, чому в їхньому караоке співають російські пісні

У закладі заявили, що підтримують мораторій на російську музику, але впливу на клієнтів не мають

1609

Керівництво нічного клубу «Спліт», що у Львові, підтримує мораторій Львівської облдержадміністрації на російську музику на території області. Водночас переконує, що вплинути на вибір музики відвідувачів у караоке, не можуть.

Позицію клубу, який втрапив у мовний скандал, озвучив у прямому ефірі «Народного Толк-Шоу» на телеканалі NTA юрисконсультант «Спліта» Володимир Захарчук.

Нагадаємо, львів’янин Юрій Ромась через соцмережі розповів ситуацію, в яку втрапив: під час відпочинку у Спліті» він звернув увагу, що гості закладу співають виключно російськомовні поп-пісні. Оскільки у львівських розважальних закладах діє мораторій на таку музику, Юрій зробив зауваження власникам, а гостей ввічливо попросив утриматися від співів пісень Григорія Лєпса, який підтримує окупацію Криму. У відповідь почув нецензурну лайку від людей за сусідніми столиками, а охоронці нічного клубу вигнали його на вулицю.

Зараз же Володимир Захарчук переконує, що позиція керівництва «Спліту» є одностайною – на сході України триває відкрита агресія Росії, де гинуть українці, відтак у ресторані лунає музика різними мовами, окрім російської.

«У ресторані немає російськомовного продукту, тому що плей-лист формуємо ми. І я вдячний ЛОДА, яка ввела мораторій на російськомовний контент. Але це і наша громадянська позиція, наш вибір, що ми не вмикаємо російськомовних пісень. А от у караоке – дещо інша ситуація», – наголосив юрист нічного клубу.

Так, за його словами, музика, що лунає у караоке-барі, замовляється безпосередньо відвідувачами. І на вибір клієнта, додав він, керівництво закладу вплинути не може. Стверджує, що на стороні відвідувачів – закон.

«Є стаття 24 Конституції України. Коли до нас звертається відвідувач, що хоче заспівати російською мовою пісню, то, згідно цієї статті, ми не маємо права відмовити. У такому випадку моє ставлення – це вже моє ставлення. Я не маю законних підстав заборонити це. Мене, як керівника закладу, можуть притягнути до відповідальності за дискримінацію за мовною ознакою. Будь-який адвокат, на жаль, зможе це зробити», – прокоментував юрисконсультант нічного клубу «Спліт».

Не особистий конфлікт

Натомість Юрій Ромась в ефірі заявив, що своїм зауваженням та наданням публічності скандалу, він виступив проти усіх закладів, де лунає мова країни-окупанта.

«В усіх нічних закладах Львова є така проблема. В караоке постійно співають пісні російськомовних артистів. І «Спліт» не став виключенням», – сказав Юрій Ромась.

Львів’янин зізнається, що не хотів мати особистого конфлікту із закладом, проте прагнув, аби в усіх без виключення закладах Львова не лунали пісні мовою країни-окупанта.

«Я не хотів, щоб це був персональний конфлікт поміж мною та клубом «Спліт». Я хотів би, аби це був мій конфлікт та всіх нічних закладів Львова, які «крутять» російських артистів», – наголосив він.

 

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
1
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
4
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі