НТА > НОВИНИ > Суспільство > Колаборантів із Херсонського театру звільнили, але звань позбавити не можуть

Колаборантів із Херсонського театру звільнили, але звань позбавити не можуть

В Україні так виписаний указ про нагороди, що нагородили людину, і це довічно

524

Артистів-колаборантів Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Куліша звільнили ще в червні. А позбавити звань «Народний артист України», «Заслужений артист України», «Заслужений діяч» і «Заслужений працівник» поки що не можуть, бо немає закону.

Про це повідомило Суспільне з посиланням на слова генерального директора та художнього керівника театру Олександра Книги. За його словами, 23 з 250-ти працівників Херсонського обласного академічного театру імені Куліша виявилися колаборантами.

«Коли зрада стала очевидна, усіх їх усунули від роботи та припинили виплачувати заробітну плату та доплати. Відразу підняли питання позбавити звання з Ружени Рубльової, Євгена Гамаюнова, Ірини Бордюг, Олега Натяжного та Валерія Шелудька та державних нагород», – зазначив Олександр Книга.

За поясненнями, як це можна законно зробити, адміністрація театру звернулася до юриста.

«Зараз немає закону, щоби їх позбавити почесних звань. Особисто я не можу їх позбавити. У державі так виписаний указ про нагороди, що нагородили людину, і це довічно. Позбавити може тільки суд або закон. Депутати наче подали на розгляд проєкт, який передбачає, що можна позбавити звань та інше. Спочатку треба, щоби на них завели кримінальні справи через те, що вони колаборанти. Потім суд розглядає, враховуючи їхню вину, має це звання зняти. Це тривалий процес», – зазначив директор театру.

Нагадаємо, що український музичний етногурт Dakha Brakha озвучив історію зруйнованої російськими військами Вознесенської церкви в селі Лукашівка на Чернігівщині у межах проєкту «Листівки з України».

Український письменник Сергій Жадан отримав польську премію імені Серхіо Віейра де Молла.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі