НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Колективний імунітет від ковіду може і не виробитися. Пояснення лікаря-пульмонолога

Колективний імунітет від ковіду може і не виробитися. Пояснення лікаря-пульмонолога

Вірус постійно мутує, тому кожен окремий штам може вимагати нового виду вакцини

1202

Через постійну мутацію коронавірусу колективний імунітет до гострої вірусної інфекції COVID-19 може не виробитися.

Про це у прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA заявив відомий лікар-пульмонолог Анатолій Невзгода.

Відповідаючи на питання ведучої, коли в українців може сформуватися колективний імунітет проти коронавірусної інфекції, Анатолій Невзгода зауважив, що сьогодні у світі з’явилося чимало різних штамів коронавірусу, а ті  види вакцин, яка наразі застосовуються, не мають такої можливості, аби захистити від усіх штамів. Тому й про питання колективного імунітету, додав відомий лікар, говорити зарано.

«Вакцини не завжди дієві. Вони спрямовані на певний штам вірусу. А якщо він змінюється, проходить мутація, то тоді колективного імунітету може і не бути. Може бути колективний імунітет до того вірусу, який уже відійшов, якого немає. А зараз у нас новий. І так само через деякий час ми будемо мати нові види вакцин», – розтлумачив лікар-пульмонолог.

Ковід сам по собі не зникне. Треба боротися

Водночас він додав, що основним завданням, яке постане як перед лікарями, так і перед інфікованими, буде боротьба не з самим вірусом, а з його наслідками.

«Ми маємо навчитися боротись з наслідками вірусу. Адже люди помирають не від коронавірусу, бо це є звичайне ГРВЗ, люди помирають від пневмоній, тромбозів, що є наслідком коронавірусу. Тому необхідно виділити групу людей, які є загрозливими відносно пневмоній, атипових пневмоній, тромбозів і їх проліковувати і мати їх на увазі», – акцентував львівський лікар Анатолій Невзгода.

Водночас він наголосив, що наївно думати, що хвороба зникне сама. “З нею потрібно боротися”, – резюмував фахівець.

 

Оцініть новину
Клас!
3
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Коментарі