НТА > НОВИНИ > Суспільство > Колонізація Марсу можлива вже за 5-10 років – Маск

Колонізація Марсу можлива вже за 5-10 років – Маск

SpaceX планує висадити людину на Марсі у кращому випадку – за 5 років, у гіршому – за 10 років

1160

Засновник SpaceX й Tesla Ілон Маск повідомив, що планує відправити людину на Марс за 5 років чи «в гіршому сценарії за 10» років та у майбутньому побудувати на Марсі цілі міста-колонії.

Про це Ілон Маск повідомив під час інтерв’ю для вченого Лекса Фрідмана, пише Newsweek.

«Коли, ви думаєте, SpaceX висадить людину на Марсі?» – запитав Фрідман.

«У кращому випадку – за 5 років, у гіршому – за 10», – відповів Маск.

Коли ведучий подкасту спробував уточнити, які фактори можуть завадити висадці людини на «червоній планеті», Маск сказав, що космічний корабель Starship – «найпросунутіша ракета, за всі часи», й зараз головний виклик – «мінімізувати вартість виведення на орбіту тонну вантажу й, зрештою, вартість доставлення тонни вантажу на поверхню Марса».

За словами засновника компанії SpaceX Ілона Маска, наразі колонізація Марса майже не можлива, адже саме відправлення людей на «червону планету» може коштувати 1 трлн доларів, а для нормальної життєдіяльності людям необхідне ще й медичне обладнання та засоби комунікації.

«Ми не можемо колонізувати Марс, бо поки що це занадто дорого. На даний момент відправка людей на Марс сьогодні коштуватиме 1 трлн доларів. Річ у тім, що однієї ракети недостатньо, людям потрібне медичне обладнання, засоби комунікації», – пояснив Маск.

За словами мільярдера, людство прямує до дослідження Марсу й зведення там колонії, адже «за десь 500 мільйонів років Земля стане занадто гарячою для життя». Він сказав, що це звучить як дуже довгий час, але враховуючи, що Земля існує 4,5 мільярда років, «і вперше за 4,5 мільярда років можливо розширити життя за межі Землі».

Засновник космічної компанії SpaceX планує у майбутньому побудувати на Марсі цілі міста-колонії, які використовуватимуть підземні гідропонні ферми. Це означає, що рослини вирощуватимуть не на ґрунті, а на поживних речовинах. Такі ферми працюватимуть на сонячній енергії. Це допоможе отримати необхідні умови для вирощування сільськогосподарських культур і, відповідно, забезпечить людей на Марсі їжею.

Зазначимо, що компанія Маска заснована трохи менш ніж 20 років тому, але за цей час встигла зміцнити свої позиції лідера у галузі пілотованих і безпілотних польотів, рухаючись до статусу монополіста ринку, пише Space.com. Зокрема, за 2021 рік компанії вдалось здійснити 31 запуск ракети Falcon 9 із супутниками, що формують мережу Starlink.

Нагадаємо, що американська компанія SpaceX Ілона Маска провела успішний запуск ракети Falcon 9. Зазначимо, що ракета доправила на орбіту ще 49 мінісупутників в межах проєкту Starlink.

Також SpaceX запустила український супутник. Зазначимо, що з бази Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді 13 січня о 17:30 за київським часом запустили ракету Falcon 9 компанії SpaceX, яка стала носієм для українського оптичного супутника «Січ-2-30»

Нагадаємо, що «Людиною року-2021» за версією американського журналу Time став мільярдер та підприємець Ілон Маск.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"