НТА > НОВИНИ > Новини світу > Коли Байден підпише 40 млрд допомоги і звідки взялися ще 100 мільйонів. Роз’яснення від Чалого

Коли Байден підпише 40 млрд допомоги і звідки взялися ще 100 мільйонів. Роз’яснення від Чалого

526

Сьогодні, 19 травня, Сенат США таки проголосував виділення 40 млрд доларів допомоги для України. Оскільки подання робив сам президент Джо Байден, то він не буде затягувати із підписанням. Тим паче, що в нього заплановане турне в Азію.

Такий прогноз зробив у прямому ефірі проєкту “Говорить Великий Львів” на NTA Надзвичайний і Повноважний Посол України у США ( 2015 – 2019 рр.), голова правління Українського кризового медіацентру Валерій Чалий.

“Я більше не бачу якихось труднощів для проходження цього законопроєкту”, – констатував експерт.

Він наголосив, що усі 40 мільярдів мають бути використані до початку вересня поточного року, нагадавши, що ця сума включає не лише військову допомогу.

“Там є певна розбивка. Наприклад, 8,8 мільярдів – це економічна допомога. Але загалом на військові цілі через Пентагон підуть майже 20 млрд доларів. Насправді це величезні кошти і можна зрозуміти, чому росіяни перебувають в паніці. Бо це реально ті кошти, які можуть зробити нашу перемогу швидшою”, – прокоментував Валерій Чалий.

Також пояснив, звідки взялися ще 100 млн доларів виділення яких сьогодні проанонсував Джо Байден.

“Звідки взялися ці 100 мільйонів. Це залишки від тих 13 мільярдів, які Конгрес затвердив у березні, і термін використання яких спливає саме сьогодні. Тобто йшлося про технічне питання, щоб ці кошти також були використанні. І можна було забезпечити безперебійне надання допомоги Україні”, – розповів Валерій Чалий.

Нагадаємо, що Сенат США сьогодні, 19 травня, проголосував за ухвалення додаткової допомоги Україні у розмірі 40 мільярдів доларів. Проголосували: 86 «за» до 11 «проти».

Також, як повідомляло Reuters, Байден сьогодні, 19 травня,  може підписати рішення про додаткову військову допомогу Україні в розмірі 100 мільйонів доларів, включаючи додаткові артилерійські боєприпаси та контрбатарейні радари.

А що саме передбачають 40 млрд доларів допомоги для України – читайте тут.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі