НТА > НОВИНИ > Війна > Коли буде український контрнаступ і скільки триватиме війна. Прогноз від Олега Жданова

Коли буде український контрнаступ і скільки триватиме війна. Прогноз від Олега Жданова

Контрнаступ означатиме перелом у війні та рух винятково вперед. З реальною можливістю відвоювати Донбас та повернути Крим

1747

Уже 9 травня президент США Джо Байден обіцяє підписати закон про ленд-ліз для України. Як отримання важкого озброєння вплине на перебіг війти та коли настане переломний період у ній.

Свій прогноз в спецефірі NTA зробив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов.

Яким буде переломний період у війні, він визначив одразу – це перехід України у контрнаступ. На думку експерта, це трапиться не раніше, аніж за 5-6 тижнів, адже важливо – не просто отримати зброю, а й опанувати її, щоб «не просто поїхати на новому залізі і там його залишити».

«Щодо активної фази, то вона насправді може затягнути на кілька місяців. Можливо, навіть на 5-6 місяців. Наступальну операцію проводити набагато складніше, аніж оборонятися», – пояснив Жданов.

Вдалий контрнаступ – це шанс повернути Донбас і Крим

Водночас переконаний, що вдалий контрнаступ України дасть реальні шанси разом із основною територією материкової України звільнити й окуповані частини Донецької і Луганської областей.

«Якщо контрнаступальна операція проходитиме успішно, то не буду сенсу зупинятися на лінії 24 лютого. Треба буде виходити на державний кордон. Це зміцнить наші позиції у перемовному процесі, якщо такий узагалі почнеться», – каже Олег Жданов.

Дещо інша історія з анексованим Кримом, адже «тут питання не в міцності зброї, а в тому, щоб політики знову не почали втручатися в дії військових». За словами Жданова, лише Генштаб може визначити: входити у Крим військами чи ні.

«Якщо визначать, що є можливість повернути Крим саме через введення війська – то треба буде так робити. І тут втручання політиків буде недоречним зі спробами втягнути нас у якісь перемовні процеси: давайте почекаємо, подумаємо, подивимося. Та якщо Генштаб скаже, що ціна питання буде надто високою, то тоді – тільки шлях перемовин», – наголосив він.

Війна, в якій треба лише перемога, розгром

На думку Олега Жданова, сьогодні вже склалася ситуація, коли Захід не може дозволити Україні програти. Бо якщо Україна веде національно-визвольну війну, то Захід – геополітичну, в якій хоче перемогти.

«Навіть найбільший скептик Європи Олаф Шольц уже заявив, що не можна програти в цій війні. Німеччина починає приходити до тями, включатися в процес озброєння. До слова, саме Захід не дозволить заморозити цей конфлікт. Йому потрібен повний розгром Росії», – каже Олег Жданов.

Щодо тривалості війни, то, на його погляд, сумнівно, що все затягнеться довше, аніж на рік. Росія не готувалася до великої війни, а економіку перебудувати на ходу практично не можливо. Тим паче, що з літа Росія по-справжньому відчує на собі санкції й економіка країни піде в рецесію.

Нагадаємо, що, як повідомляв раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, Україна перейшла в контрнаступ на Харківському та Ізюмському напрямках.

Оцініть новину
Клас!
5
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі