НТА > НОВИНИ > Суспільство > Коли цьогоріч святкувати День святого Миколая. У ПЦУ дали відповідь

Коли цьогоріч святкувати День святого Миколая. У ПЦУ дали відповідь

Рішення про зміну календаря не було, хоча обговорення цієї можливості триває

527

У  Православній церкві України пояснили вірянам, коли цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня.

Про це йдеться у Фейсбуці ПЦУ.

Так, цьогоріч День святого Миколая святкуватимемо 19 грудня. В ПЦУ кажуть, що рішення про зміну календаря не було ухвалене, хоча обговорення цієї можливості триває. Відтак, дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:

  • 19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
  • 7 січня – Різдво Христове
  • 14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
  • 19 січня – свято Хрещення Господнього

Різдво можна святкувати 25 грудня

«Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади», – йдеться в повідомленні.

Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про кількість його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

«Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати. А можливі календарні зміни можуть відбутися за запитом вірних, вираженим не лише у словах, але й діях», – підсумували в ПЦУ.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі