НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Коли нема укриття: де ховатимуться львівські учні під час тривоги

Коли нема укриття: де ховатимуться львівські учні під час тривоги

84% шкіл міста мають сховища на випадок повітряної тривоги. А як бути працівникам та учням закладів, де укриттів нема

959

Із 1 вересня у львівських школах має розпочатися навчання у режимі офлайн. І в 2022 році основою для початку роботи навчальних закладів та запуску освітнього процесу є безпека. Тож увесь червень комісія Львівської міської ради оглядала сховища, які наявні у школах міста. Перевіряла їх на стан та комфорт. У Львові загалом 127 шкіл. З них сховищ не мають 17.

«Ці школи будуть використовувати укриття, які є поряд в інших будівлях. Укладатимуться  відповідні угоди. На сесії ухвалили програму, яка дає можливість  профінансувати видатки, які нам потрібно для того, щоб привести укриття у безпечні умови для наших дітей», – пояснює в.о. директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Євген Бойко.

До 1 вересня всі сховища школи мають привести у належний стан. Та майже всі вони не призначені для такої кількості дітей та вчителів одночасно. В середньому у львівських школах навчається від 800 до 1200 учнів. Саме тому навчання буде відбуватися за змішаною програмою.

«Буде поділ на черги, можна сказати, на години. Щоб в укриття могло вмістити ту кількість дітей, яка в цей момент перебуває в школі. Також будемо один день в тиждень для старшої школи робити онлайн-навчання. Є розуміння того як ми будемо облаштовувати навчальний процес», – додає Євген Бойко.

 Також усі шкільні укриття матимуть поточний ремонт, щоб учням було комфортно перебувати  в сховищі під час повітряної тривоги. До прикладу, в одній із шкіл міста укриття ремонтували капітально у 2014-му році, втім і це приміщення потребує дооблаштування.

«Є витяжка. Встановили додаткові пластикові решітки, щоб було легше дихати у приміщенні», – розповідає заступниця директора львівського ліцею Лілія Мацькович.

 Після перевірки комісії тут облаштовують додатковий санвузол. Адже, у школі навчається майже 1200 учнів. І одного буде замало. Окрім цього, батьки школярів вже заготували наперед воду, чай, печиво та солодощі тривалого зберігання. Аби діти мали чим перекусити під час повітряної тривоги в області.

Юлія Бундз

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі