НТА > НОВИНИ > Новини світу > Коли в Путіна закінчаться аргументи, він може застосувати ядерну тактичну зброю. Експерт

Коли в Путіна закінчаться аргументи, він може застосувати ядерну тактичну зброю. Експерт

Водночас застосування Росією стратегічної ядерної зброї має мізерні шанси

1772

Коли в Путіна закінчаться аргументи на фронті, він може застосувати ядерну тактичну зброю, адже йому втрачати нічого і він розуміє, що на нього може чекати.

Такий прогноз в спецефірі NTA зробив керівник безпекових програм Центру глобалістики Стратегія ХХІ Павло Лакійчук. Та загалом вважає: шанси, що справа дійде до використання ядерної зброї, – невеликі.

За його словами, крайні заяви та погрози про перехід червоних ліній  – це спадкова традиція, яка передалася Росії ще від СРСР, Путіну – від Сталіна, Брежнєва, Хрущова. Тож дивуватися агресивній риториці РФ не варто.

“Вірогідність, що Путін застосує ядерну зброю, доволі мала. Але вона існує, бо йдеться про хвору людину, яка живе в паралельній реальності. Окреме питання: чи застосує саме Росія ядерну зброю. Адже Путін може дати  розпорядження, але чи спрацює ця система чи ні – невідомо”, – пояснив експерт.

Також він наголосив, що реакція США – президента Джо Байдена, керівника Пентагону Ллойда Остіна – свідчать, що Сполучені Штати вже давно розглядають ймовірність застосування РФ ядерної зброї і готуються до цього. Як високотехнологічна країна, США мають засоби для захисту від такого нападу.

“Та, на жаль, саме ми живемо по-сусідству з ордою. Тож ризики застосування ядерної зброї до нас є значно вищими. Якщо застосування стратегічної ядерної зброї має мізерні шанси, то застосування тактичної зброї меншого калібру, що розроблялася СРСР для військових дій – знищення кораблів, літаків – хімічної чи біологічної зброї – можливе. Якщо у Путіна не залишиться більше аргументів, він може піти на це. Він розуміє, чим для нього це все може закінчитися”, – каже Павло Лакійчук.

Нагадаємо, що у Пентагоні також повідомили, що попри масовану в останні дні риторику Москви із залякуванням ядерною зброєю, Сполучені Штати наразі не бачать такої реальної загрози.

Тим часом міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, який 26 квітня розповів про реальність ядерної війни, зараз заявив, що Росія не воює з НАТО, натомість є “відчуття, що Альянс воює з Росією” і відверто бажає поразки.

“Ми не вважаємо себе у стані війни з НАТО, тому що це стане кроком, який би збільшив ризики того, що ми щойно обговорювали (початок ядерної війни). На жаль, є відчуття, що НАТО вважає, що веде війну з Росією. НАТО, США, європейські лідери, багато з яких, зокрема у Британії, США, Польщі, Франції, Німеччині і, звичайно, голова європейської дипломатії Боррель, прямо говорять про те, що Володимир Путін повинен програти, Росія має бути переможена”, – цитують Лаврова  РИА Новости.

А колишній народний депутат Верховної Ради України від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива закликав Росію вдарити зброєю масового ураження тактичного рівня по Львову.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
1
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі