НТА > НОВИНИ > Суспільство > Коли відзначають Великдень-2022. Дата та історія

Коли відзначають Великдень-2022. Дата та історія

У 2022 році Пасха буде ранньою

2312

Одне з найголовніших для українців свят – Великдень. У цей день християни згадують про воскресіння Ісуса Христа. Проте свято це перехідне, тож може випадати на період з 4 квітня до 8 травня.

У 2022 році Пасха буде ранньою. Припадає вона на 24 квітня. Свято, як завжди відзначатимуть у неділю, тому понеділок, 25 квітня, буде офіційним вихідним днем.

При цьому, католики і деякі протестанти відзначать Великдень у 2022 році на тиждень раніше – 17 квітня.

Як визначити дату

Дата розраховується за місячним календарем. Встановити її можна самостійно: для цього визначають, коли настане перша повня після дня весняного рівнодення 21 березня. У першу неділю після цього повного місяця і відзначається Великдень.

Проте одні вираховують дату повного місяця та рівнодення за Григоріанським календарем, а інші – за Юліанським. Тому дати різняться.

Як передає Укрінформ, через недосконалість календаря весняне рівнодення за Юліанським календарем відстає на 13 днів, а повний місяць «настає» на 4 дні пізніше, ніж у реальності. Католицька церква, перейшовши на Григоріанський календар, усунула ці проблеми.

Чому різниця в датах. Історія

У 45 році до нашої ери Юлій Цезар запровадив Юліанський календар. Утім, через те, що Земля робить оберт навколо Сонця приблизно на 12 хвилин повільніше, ніж думали давні римляни, календар почав зміщуватись. За півтори тисячі років Юліанський календар відстав на цілих 10 днів.

Цю ситуацію вирішив виправити Папа Римський Григорій ХІІІ. Він реформував календар і вже у 1582 році замість 4 жовтня настало 15-те. Новий календар назвав Григоріанським.

Керівник Інституту народознавства НАН України, професор Степан Павлюк у коментарі NTA розповів, що Київська митрополія була підпорядкована Константинополю, який тоді не товаришував з Римом.

«Тоді було розпорядження залишитись в Юліанському календарі. Це був своєрідний протест проти Рима. Пізніше Петро Перший у 1700 році, коли зайшла мова про те, щоб перейти в новий календар, сказав, що знаємо тільки Юліанський. Таким чином ми залишилися в обіймах у Росії», – зауважив Степан Павлюк.

Зараз Православна церква України та Українська греко-католицька церква досі послуговуються Юліанським календарем.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі