НТА > НОВИНИ > Кримінал > Колишньому міністру енергетики України вручили підозру у сприянні тероризму

Колишньому міністру енергетики України вручили підозру у сприянні тероризму

Український посадовець упродовж 2014-2015-го років видав низку наказів, якими допоміг представникам терористичних організацій «Л/ДНР»

130

Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань вручили підозру колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину.

Про це повідомив сайт СБУ. Підозру оголосили за статтею Кримінального кодексу України «Сприяння терористичній групі чи терористичній організації».

«Слідство встановило, що посадовець упродовж грудня 2014-го – лютого 2015-го року видав низку наказів, якими призначив на посади державних підприємств, що перебували на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій «Л/ДНР», – сказано в повідомленні.

Крім того, міністр, перевищуючи свої службові повноваження, примусив керівників державної енергогенерувальної компанії укласти декілька угод із представниками «Л/ДНР». Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 мільярди гривень.

«У результаті протиправних дій міністра у розпорядження терористів надійшло понад 200 мільйонів гривень. Це призвело до зміцнення та подальшого становлення так званих «урядів» терористичних організацій «Л/ДНР» на тимчасово окупованих територіях, а також до зменшення фінансового навантаження країни-агресора щодо матеріального забезпечення «Л/ДНР», – наголосили в СБУ.

У Службі безпеки України запевнили, що й надалі викриватимуть посадових осіб, які зрадили державним інтересам України на тлі гібридної агресії РФ, і нагадали, що раніше підозру у державній зраді отримали чинний депутат Верховної Ради та один із підприємців.

Нагадаємо, що сьогодні СБУ й Украерорух заблокували спробу використання повітряного простору України літаком народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Зловмисники хотіли вивести літак з-під санкцій РНБО. Для цього вони змінили бортовий номер одного із 5-ти підсанкційних літаків: з Т7BRG перереєстрували на T7GIV.

Окрім того, Служба безпеки України затримала у Донецькій області колишню учасницю незаконних збройних формувань так званої «ДНР». Вона займалася «підбором кадрів» для угруповань, які брали участь у бойових діях проти сил антитерористичної операції.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі