НТА > НОВИНИ > Новини світу > Колючий дріт у подарунок: Україна надасть гуманітарну допомогу Литві

Колючий дріт у подарунок: Україна надасть гуманітарну допомогу Литві

126

Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про надання гуманітарної допомоги Литовській Республіці».

Про це йдеться на сайті президента України.

Документ передбачає сприяння Литві у подоланні наслідків надзвичайної ситуації, що склалася через стрімке збільшення кількості нелегальних мігрантів з території Білорусі.

Кабінет Міністрів України має забезпечити надання гуманітарної допомоги Литовській Республіці для облаштування її державного кордону.

Як відомо, уряд Литви оголосив надзвичайний стан в країні на державному рівні у зв’язку зі значним напливом нелегальних мігрантів з території Білорусі.

Раніше, парламент Литви ухвалив резолюцію, в якій назвав зростання нелегальної міграції «гібридної агресією Білорусі». Вільнюс вважає, що вона може стати однією із загроз у контексті майбутніх російсько-білоруських навчань «Захід-2021».

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що влада Білорусі використовує біженців, як політичну зброю, беручи участь у переправленні нелегалів через кордон.

Після інциденту із захопленням білоруською владою рейсового літака Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса, і санкцій, які були введені після цього Євросоюзом проти білоруського режиму, Лукашенко заявив, що не має наміру захищати Європу від нелегальних мігрантів в умовах тиску.

Після цього на кордон з Литвою з Мінська почали організовано привозити сотні мігрантів, яких переправляли в Білорусь “в один кінець” з Іраку, Сирії та кількох африканських країн.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі