НТА > НОВИНИ > Суспільство > Комісія Мінкульту не змогла зайти в церкву Лаври. Деталі виселення УПЦ МП

Комісія Мінкульту не змогла зайти в церкву Лаври. Деталі виселення УПЦ МП

301

Комісія Мінкульту, яка має передати майно Києво-Печерської лаври державі, не змогла потрапити у перше приміщення. Воно виявилось закритим.

Про це повідомтло “Суспільне” з посиланням на представницю комісії, директорку департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яну Томин.

“Ми прийшли з комісією і мали зайти до 111 корпусу і розпочати перевірку. Так як люди моляться, співають, поки що з невідомих причин, які зараз будемо встановлювати, корпус закритий, тобто церква закрита. Тому ми зараз зафіксуємо всі ці речі і будемо продовжувати нашу діяльність”, – зазначила Томин.

За її словами, до складу комісії увійшли 15 людей, зокрема, троє з лаврського монастиря УПЦ МП. Про перевірку представників церкви попереджали. Наразі комісія планує звертатися до правоохоронних органів через перешкоджання її роботі. Томин закликала членів монастиря дати комісії зробити все, відповідно до вимог закону і в межах її повноважень.

Представники УПЦ МП накинулись на журналістку

Крім того, після ранкової служби на території Києво-Печерської лаври один зі священників штовхнув кореспондентку та зірвав кріплення на камері оператора.

Це трапилось, коли журналістка намагалася поставити запитання митрополиту Павлу щодо роботи комісії Мінкульту з передачі будівель Лаври державі.

Як УПЦ МП не пішла з Лаври

Нагадаємо, що у березні 2023 року Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розірвав договір із УПЦ МП про безоплатне користування лаврою в Києві. Ченці мали покинути монастир і всі будівлі ще 29 березня. А 30 березня мала запрацювати спільна комісія Мінкульту.

Ця комісія мала почати процедуру приймання майна від монастиря, складати акти та опечатувати приміщення. Почати мали з храму святого Агапія біля самого в’їзду до Лаври. Проте УПЦ та настоятель монастиря митрополит Павло (Лебідь) заявив, що не визнає її роботу. Відтак, сьогодні вранці на території Лаври священники УПЦ МП проводили богослужіння.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"