НТА > НОВИНИ > Суспільство > Заборона «московського патріархату». Законопроєкт готовий до голосування

Заборона «московського патріархату». Законопроєкт готовий до голосування

306

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує ухвалити парламенту в першому читанні законопроєкт про заборону діяльності в Україні російської православної церкви та пов’язаних із нею релігійних організацій.

Про це заступник голови комітету, заступник керівника парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук, передає «Укрінформ».

«Рекомендували Верховній Раді ухвалити в першому читанні законопроєкт №8221 “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій», – зазначила Кравчук.

За її словами, документ передбачає встановлення заборони діяльності російської православної церкви на території України, релігійних організацій, які безпосередньо або як складові частини іншої релігійної організації входять до структури РПЦ, а також релігійних центрів, що входять до складу чи визнають підлеглість у канонічних, організаційних, інших питаннях РПЦ.

Також у проєкті зазначається, що всі правочини, пов’язані з використанням майна (оренди, найму, лізингу тощо), строк дії яких не закінчився, укладені між резидентами України з відповідною забороненою іноземною релігійною організацією, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є, припиняються достроково.

Нагадаємо, що 2 грудня президент України Володимир Зеленський запровадив санкції проти намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя), екснардепа Вадима Новинського та інших церковників.

Обшуки в УПЦ МП 

Служба безпеки України проводила обшуки у низці храмів та монастирів УПЦ МП у трьох областях. Перевірка проводиться для унеможливлення використання релігійних громад в якості осередку “русского міра”.

Під час обшуків на об’єктах Української православної церкви московського патріархату в Закарпатській, Рівненській та Житомирській областях СБУ виявила пропагандистські методички кремля, вчення про сатанізм і нацистську символіку.

Як відомо, 2 грудня президент України Володимир Зеленський запровадив санкції проти намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя), екснардепа Вадима Новинського та інших церковників. Сьогодні Служба безпеки оголосила про підозру ректору Почаївської духовної семінарії УПЦ МП, який займався антиукраїнською діяльністю.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі