НТА > НОВИНИ > Новини світу > Комітет захисту журналістів CPJ вказує на безкарність убивць журналістів

Комітет захисту журналістів CPJ вказує на безкарність убивць журналістів

85

За останні десять років, за підрахунками організації CPJ, було вбито 278 журналістів, у 81% випадків ніхто не був засуджений за ці злочини. Міжнародний Комітет захисту журналістів згадує про 8 досі не розкритих вбивств журналістів в Україні.

Доповідь “Комітету захисту журналістів” (CPJ), опублікована у четвер, підтвердила, що експерти зі свободи преси говорили багато років: убивці журналістів часто залишаються безкарними, передає Голос Америки.

«Це жахливий сигнал для журналістики, бо будь-який уряд, будь-яке злочинне угруповання, яке хоче змусити журналіста замовкнути, може досягти цього лише за кілька тисяч доларів, найнявши вбивцю», – заявив «Голосу Америки» Роберт Махоні, заступник виконавчого директора організації.

Цьогорічний індекс показує, що ті ж країни, що й раніше – Сомалі, Сирія та Ірак – очолюють список країн, де вбивці журналістів із найменшою ймовірністю будуть притягнуті до відповідальності.

На 10-му місці в “Рейтингу безкарності” – Росія з 6-ма вбивствами журналістів, винуватців яких не притягнуто до відповідальності. Укладачі доповіді розглянули і ситуацію в окупованому Криму.

І для України питання захищеності журналістів, відповідальності за напади на них, убивства – надзвичайно чутливе.

Правозахисники, колеги загиблих журналістів кажуть, що не бачать руху до бажаних змін у питанні безпеки журналістів, а напади на медійників розслідують надзвичайно погано.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі