НТА > НОВИНИ > Новини світу > Королівський монетний двір Британії “добуватиме” золото зі старих електроприладів

Королівський монетний двір Британії “добуватиме” золото зі старих електроприладів

109

Королівський монетний двір планує впровадити у Великобританії першу в світі технологію утилізації золота з електронних відходів.

Британські виробники монет планують добувати золото і дорогоцінні метали зі старих телефонів та ноутбуків, повідомляє ВВС.

Відомо, що монетний двір підписав угоду з канадським підприємством Excir щодо відновлення 99% і більше золота з плат на пристроях.

Розроблена стартапом технологія дозволяє отримувати дорогоцінні метали із плат пристроїв при кімнатній температурі. Тому золото буде перероблятися на території монетного двору, а не в плавильних заводах при високій температурі.

Королівський монетний двір уже протестував технологію й отримав золото чистої проби – 999,9. Також із пристроїв можна витягувати паладій, мідь і срібло.

На міжнародному форумі з поводження з відходами електричних і електронних приладів (The WEEE Forum) підрахували, що вага викинутих в 2021 році пристроїв становить понад 57 млн тонн. Якщо нічого не зробити, кількість відходів до 2030 року досягне 74 млн тонн, що вдвічі перевищує показник за десятиліття, вважають у монетному дворі.

Виконавча директорка монетного двору Енн Джессопп заявила, що ця технологія допоможе “справді вплинути на одну з найбільших екологічних проблем світу”.

За оцінками експертів, нині переробляється менше п’ятої частини електронних відходів.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі