НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Коронавірус у світі. Сотий тиждень. Добові антирекорди та вакцина від “Омікрону”

Коронавірус у світі. Сотий тиждень. Добові антирекорди та вакцина від “Омікрону”

Новий штам коронавірусу з ПАР “Омікрон” продовжує активно ширитися світом

378
1643102503149

У країнах світу за минулий тиждень знову фіксують рекордні кількості заражень за всю історію пандемії. Вчені вважають, що  за швидкістю поширення «Омікрон» перевершує попередні штами коронавірусу,  але викликає значно менше важких наслідків у разі зараження, ніж його «попередники».

Директор представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Європі Ганс Клюге заявив, що «Омікрон» вивів пандемію на нову фазу й може закінчити її в країнах Європи. За його словами, впродовж найближчих тижнів або місяців захворюваність на COVID-19 в європейських країнах йтиме на спад.

«Протягом кількох тижнів у людей буде глобальний імунітет, чи то завдяки вакцинації, чи тому, що люди мають імунітет через пережиту інфекцію, а також через зниження сезонності», повідомив Клюге.

Одна з причин швидкого поширення «Омікрон» – тривала «живучість» на поверхнях. Зазначимо, що японські вчені зробили висновок, що штам «Омікрон» найдовше серед усіх  інших відомих штамів коронавірусу може виживати на пластикових поверхнях та шкірі. Таким чином проявляє особливу «стійкість у навколишньому середовищі».

Які нові обмеження вводять уряди країн, щоб зупинити стрімке поширення «Омікрону» та що нового придумали для боротьби з цим штамом, який охоплює світ – читайте у матеріалі NTA.

Станом на 31 січня загалом у світі зафіксували:

  • 375млн  369тис 651випадків захворювання на COVID-19;
  • 5 млн 682тис 192 летальних;
  • 296млн  640тис 758особа одужала.

Лідерами за загальною кількістю хворих є:

  • США  (74 млн 333 тис. 1 );
  • Індії (41 млн 302 тис. 440);
  • Бразилії (25 млн 360 тис. 647).

За даними порталу Worldometer, який спеціалізується на статистичних даних щодо найважливіших світових подій, коефіцієнт смертності на 1 млн населення планети становить на ранок понеділка 728,9. У США на 1 млн жителів померли 2 тис. 716 осіб, в Індії – 353, у Бразилії – 2 тис. 917.

Нові добові антирекорди за минулий тиждень

Україна

За  добу 28 січня  в Україні зафіксували більше 37 тисяч випадків зараження коронавірусом, що є найбільшим показником від початку пандемії. Загальна кількість смертей перевищила 100 тисяч, повідомляє МОЗ.

Як зазначається, за добу в Україні виявили 37 351 випадок захворювання на коронавірус. Вилікувалося 7 163 людини, померло 149 осіб. Серед нових хворих зокрема 5 341 дитина і 806 медпрацівників. Крім того, було госпіталізовано 3 340 пацієнтів.

Найбільше хворих за добу виявили на Львівщині (3791), Одещині 2598), Івано-Франківщині (2572) та в Києві (2418).

Від початку пандемії в Україні на коронавірус захворіло 4 017 961 людей. Вилікувалося 3 615 257 осіб, помер 100 031 пацієнт.

Нагадаємо, що на Львівщині від сьогодні, 31 січня, з метою запобігання розповсюдження коронавірусу посилили карантинні обмеження. Більше читайте тут. 

І у Львові зростає кількість хворих на коронавіру дітей. Так в обласній дитячій клінічній лікарні “Охматдит” зафіксували новий антирекорд: на COVID-19 хворіють 97 дітей. Це найбільша кількість інфікованих дітей за весь час.

Нагадаємо, що в Україну уже прийшла нова хвиля коронавірусу. Кількість хворих штамом “Омікрон” різко зростає. При цьому, черговий спалах COVID-19 традиційно розпочався із західного регіону.

Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало для екстреного застосування препарат для лікування COVID-19 «Молнупіравір», який   знижує ризик важкого перебігу хвороби.

Грузія

У Грузії за добу 28 січня зафіксовано 18 тисяч 274 нових випадки зараження коронавірусом COVID-19, повідомляє в суботу грузинське МОЗ.

Зазначають, що це рекордний з початку пандемії добовий показник виявлення нових випадків зараження.

За даними відомства, за останню добу помер 41 хворий.

Загалом із початку пандемії в Грузії підтверджено 1 млн 145 тис. 508 випадків зараження, померли 14 тис. 911 людей.

Раніше в МОЗ Грузії заявили, що на сьогодні вже близько 90% нових випадків зараження припадає на штам COVID-19 «Омікрон».

Франція

У Франції станом на 25 січня минулої доби зафіксували понад 501 тис. нових випадків зараження коронавірусом COVID-19, свідчать оприлюднені у вівторок дані служб охорони здоров’я Франції.

«Це найвищий добовий приріст країни за весь час пандемії», – йдеться у повідомленні.

За добу 24 січня від коронавірусу у Франції померли 364 особи.

За минулу добу бустерну дозу від COVID-19 зробили понад 312 тис. осіб у Франції.

Отримали дві дози вакцини від коронавірусу майже 80% населення.

Італія

В Італії станом на 25 січня медики виявили понад 186 тис. випадків зараження коронавірусом COVID-19, і це майже вдвічі більше, ніж днем раніше, повідомляють західні ЗМІ.

Протягом доби 24 січня в країні було виявлено 186 тис.740 випадків зараження коронавірусом. На день раніше фіксували близько 77,7 тис. випадків. За добу 24 січня зробили близько 1,4 млн. тестів на виявлення захворювання.

Також в Італії зафіксували 468 смертей від наслідків захворювання. Проте зазначають, що 186 з них – люди, які померли у попередні дні, але інформація про них надійшла владі лише 25 січня.

Близько 20 тис. людей з коронавірусом нині проходять лікування в італійських лікарнях. Крім того, ще 1 694 пацієнти перебувають у палатах інтенсивної терапії.

За весь період пандемії в Італії було виявлено понад 10 млн випадків зараження коронавірусом та понад 143 тис. смертей від наслідків захворювання.

Швейцарія

У Швейцарії  кожен десятий житель заразилися коронавірусом минулого тижня, повідомляють швейцарські ЗМІ з посиланням на урядові дані.

За словами заступника голови Національної наукової урядової робочої групи з боротьби з COVID-19 Урса Каррера, штам «Омікрон» домінує у Швейцарії, на нього припадає близько 90% нових випадків.

При цьому у Федеральному відомстві у справах охорони здоров’я зазначили, що «пік хвилі поширення «Омікрону» поки що не настав».

Згідно з оцінками уряду, близько 100 тис. осіб нині заражаються коронавірусом щодня.

За час пандемії у Швейцарії зафіксували майже 2 млн випадків коронавірусу, понад 12,6 тис. осіб померли внаслідок зараження COVID-19. Зазначимо, що населення Швейцарії –  близько 8,6 млн осіб.

Чехія

У Чехії зафіксували рекордно високу від початку пандемії кількість випадків зараження коронавірусом COVID-19 за добу –  понад 30,3 тис., повідомляють чеські ЗМІ.

Серед заражень, виявлених напередодні, майже 3,2 тис. було зафіксовано у людей, які перехворіли на коронавірус раніше. Також за останню добу госпіталізували 1 695 пацієнтів, на 158 більше, ніж днем раніше.

Попередній рекорд було зафіксовано 19 січня, тоді в країні виявили майже 28,5 тис. нових випадків за 24 години.

За весь період пандемії в Чехії було виявлено понад 2,79 млн випадків зараження коронавірусом та близько 37 тис. смертей від наслідків захворювання.

Греція. Послаблення карантинних обмежень

Влада Греції схвалила рішення скасувати частину пов’язаних з коронавірусом COVID-19 обмежень, які запровадили місяць тому для стримування поширення штаму «Омікрон», передають у 27 січня західні ЗМІ.

«Ми схвалили рішення скасувати частину обмежень, беручи до уваги ситуацію з пандемією, останніми тижнями кількість заражень знижується», – заявив міністр охорони здоров’я Танос Плевріс.

За його словами, незважаючи на те, що тиск на систему охорони здоров’я Греції все ще великий у зв’язку з коронавірусом, кількість госпіталізацій нижча, ніж під час попередніх хвиль, а тривалість хвороби у тих, хто заразився «Омікроном»,  коротша, ніж у тих, хто хворів під час хвилі штаму «Дельта».

Тому частково обмеження буде знято. Зокрема, власники ресторанів і кафе знову зможуть включати музику у своїх закладах. Також продовжать години роботи барів і ресторанів.

Проте, вимога носіння масок у транспорті та супермаркетах зберігається.

Станом на 27 січня у Греції заявили, що виявили за останню добу 19,7 тис. нових випадків коронавірусу, тоді як на початку січня виявляли по 50 тис. щодня.

Загалом у Греції з початку пандемії у світі виявили понад 1,8 млн випадків зараження серед населення 11 млн людей. Померли понад 23 тис.

Почали випробування вакцини від «Омікрону»

У компаніях Pfizer та BioNTech 25 січня заявили, що розпочали клінічні випробування серед осіб віком 18-55 років вакцини від штаму коронавірусу «Омікронф».

«Pfizer і BioNTech оголосили про початок клінічних випробувань з метою оцінити безпечність, переносимість та здатність викликати імунну відповідь вакцини від «Омікрону» у здорових дорослих віком від 18 до 55 років», – йдеться в пресрелізі компаній.

У заяві зазначено, що у дослідженні візьмуть участь до 1 420 осіб, їх розділять на три групи.

До першої групи увійдуть приблизно 615 осіб. Кожна з них отримала дві дози звичайної вакцини Pfizer від COVID-19 за 90-180 днів до початку цих випробувань. Під час самого дослідження учасники цієї групи отримають одну чи дві дози вакцини від «Омікрону».

У другій групі буде близько 600 осіб, їм ввели три дози наявної вакцини Pfizer за 90-180 днів до випробувань. Під час дослідження ці учасники отримають одну дозу звичайної вакцини від COVID-19 або вакцини проти варіанта «Омікрон».

До третьої групи набрали осіб, які раніше не пройшли вакцинації від коронавірусу: тепер вони отримають три дози вакцини, призначеної спеціально проти «Омікрону».

«Це дослідження є частиною нашого наукового підходу із розробки вакцини на основі варіанта коронавірусу, яка досягне такого ж рівня захисту проти «Омікрону», як у випадку з попередніми варіантами, але з більшою тривалістю захисту», – заявив голова BioNTech Угур Сахін.

Раніше в січні генеральний директор Pfizer Альберт Бурла заявив, що вакцина проти штаму «Омікрон» буде готова до весни.

За його словами, виробничий процес уже частково запущено. Він зазначив, що вакцина буде ефективна і проти «Омікрону», і проти інших типів коронавірусу COVID-19.

Також гендиректор компанії Moderna Стефан Бансель раніше в ефірі телеканалу CNBC повідомив, що триває робота над спеціальною бустерною дозою вакцини проти «Омікрону».

«Омікрон» на шкірі та пластику

За підрахунками науковців, на пластикових поверхнях середній час виживання вихідного штаму та варіантів “Альфа”, “Бета”, “Гамма” і “Дельта” становив 56 годин, 191,3 години, 156,6 години, 59,3 години та 114,0 години відповідно. Натомість, показник “Омікрона” – 193,5 години, повідомляє Reuters.

 

Водночас на зразках шкіри середній час виживання вірусу становив:
  • 8,6 години для оригінальної версії;
  • 19,6 години для “Альфа”;
  • 19,1 – “Бети” ;
  • 11,0  – “Гамми”;
  • 16,8 – “Дельти”;
  • 21,1 години – “Омікрона”.
Утім, як наголошують дослідники, на шкірі всі варіанти штамів були повністю інактивовані через 15 секунд впливу спиртових дезінфікуючих засобів для рук.
Відтак рекомендують особливо уважно стежити за гігієною рук та регулярно використовувати антисептик.
Читайте також “Коронавірус у світі. 99 тиждень. Добові антирекорди та важливість “бустеру”.
Про Covid-рекорди, “довічну вакцину” та що  відомо про новий штам “Дельтакрон” – читайте тут. 
Читайте також “У ВООЗ назвали 5 глобальних проблем після пандемії COVID”.
І ““Омікронити” вдома: як правильно хворіти та чого робити не варто. Поради лікаря”.
Оцініть новину
Клас!
0
64.svg?v=2.6
Я це люблю
0
11.svg?v=2.6
Ха-ха
0
5.svg?v=2.6
Сумно
0
26.svg?v=2.6
Злість
0
29.svg?v=2.6
Обіймашки
0
36.svg?v=2.6
Шооо?
0
35.svg?v=2.6

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить Великий Львів"