НТА > НОВИНИ > Новини світу > Коронавірус у світі. 87 тиждень. “Чорна” Литва і вакцинація дітей

Коронавірус у світі. 87 тиждень. “Чорна” Литва і вакцинація дітей

Дивимось, яка зараз ситуація з коронавірусом у світі, які нововведення вводять уряди різних країн, щоб зупинити поширення вірусу COVID-19

577

Лідери « Великої двадцятки » за підсумками шістнадцятого саміту в Римі з 30 по 31 жовтня домовилися про заходи щодо боротьби з пандемією коронавірусу.

Так,  учасники країн-членів саміту взяли зобов’язання щодо вакцинації 70% населення світу до середини 2022 року.

Вони також домовились постачати більше вакцин проти COVID-19 для бідних країн, інформує Reuters.

“Пандемія закінчиться тоді, коли світ вирішить її завершити. Це в наших руках”, – повідомив  генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус.

Гендиректор наголосив, “хоча вакцини рятують життя, вони не зупиняють передачу” інфекції. Тому кожна країна має використовувати всі інструменти, включаючи розроблені заходи у охороні здоров’я та соціальній сфері, “у поєднанні з тестуванням, лікуванням та вакцинами”.

Коронавірус у світі. Статистика

Станом на ранок 1 листопада загалом у світі зафіксували:

  • 247 млн 463 тис 597 випадків захворювання
  • 5 млн 014 тис 976 людей  померли.
  • 224 млн 135 тис 386 осіб одужали

Лідерами за загальною кількістю хворих є:

  • США (46 823 938),
  • Індія (34 285 814),
  • Бразилія (21 810 855).

Що відбувається в різних країнах

Послаблення карантинних обмежень для деяких категорій мандрівників

Австрія

В Австралії після вісімнадцяти місяців суворих обмежень через поширення COVID-19 відкрили кордони для деяких категорій мандрівників, інформує Reuters.

Із 1 листопада мільйони австралійців тепер можуть вільно подорожувати без необхідності відбувати карантин після прибуття до країни. Як зазначають, послаблення стосуються лише повністю вакцинованих громадян Австралії, а також їхніх найближчих родичів.

Також у країні вже розробляють план відкриття кордонів для міжнародних туристів та робітників.

Не вакциновані мандрівники стикатимуться з карантинними обмеженнями. Перед тим, як сісти у літак, вони мають показувати негативний результат тесту на COVID-19.

Зазначимо, що раніше в Австралії дозволяли повертатися з-за кордону лише обмеженій кількості громадян та постійним жителям із обов’язковим 14-денним карантином в готелі за власний кошт.

Як повідомляють, сьогодні, 1 листопада, до Сіднею та Мельбурну прилетіло приблизно 1500 осіб.

Станом на 31 жовтня в Австралії зафіксували приблизно 170 500 хворих на коронавірус та 1743 смертельні випадки.

Таїланд

Таїланд послабив карантинні обмеження і знову буде відкритим для вакцинованих мандрівників із кількох десятків країн, інформує CNN.

Так, станом на 1 листопада повністю вакциновані мандрівники, які пробули щонайменше 21 день в одній із 63 затверджених країн та територій з низьким рівнем ризику, включаючи США, Велику Британію, Австралію, Індію та Канаду, можуть уникнути тривалого карантину вперше за більш ніж 18 місяців. Утім, України у цьому списку немає.

Мандрівникам, які відповідають оновленим вимогам, потрібно буде залишитися лише на одну ніч у схваленому урядом готелі, поки вони чекають результатів тесту на COVID-19, який буде проводитися після прибуття. Відвідувачі до 12 років, що подорожують зі своїми батьками, звільняються від вимоги вакцинації.

Повністю вакциновані мандрівники, які прибувають із країн, не включених до списку, мають право на в’їзд за схемою “пісочниці”, яка вимагає від них проживання в схваленому урядом готелі або курорті в одному з 17 “блакитних” напрямків, включаючи Пхукет, Бангкок, Чіангмай та Самуї, протягом семи ночей, перш ніж їм буде дозволено вільно подорожувати країною.

Туристи, які не повністю вакциновані схваленою вакциною, повинні пройти карантин у попередньо заброньованому схваленому урядом готелі протягом 10 днів після прибуття.

За даними Світового банку, до пандемії туризм становив близько 15% ВВП Таїланду.

Зняття обмежень 1 листопада відбувається напередодні традиційного туристичного сезону Таїланду.

Литва у «чорній» COVID-зоні
За підсумками минулого тижня вся територія Литви опинилася у так званій чорній зоні коронавірусу. Це сталося після того, як в Ігналінському муніципалітеті, який до того був у червоній зоні коронавірусу, також піднялися показники захворюваності на COVID-19, повідомляє Delfi.

При цьому в Ігналінському районі, де на 100 тис. жителів за 14 днів припадає 509,8 випадку, як і раніше, справи кращі, ніж в інших самоврядуваннях. Найгірші справи у Клайпеді – 2173,7 випадку на 100 тис. жителів. Аналіз динаміки пандемії засвідчує, що у більшості муніципалітетів кількість нових випадків скорочується.

У всій Литві за останні 14 днів на 100 тис. жителів припадає 1449,8 випадку хвороби, частка позитивних тестів становить 15,1%.

Минулої доби в Литві від ковіду померли 33 особи, 23 з них не були щеплені або щеплені не до кінця.

Раніше вся територія країни вже входила до чорної зони коронавірусу 21 вересня.

Згідно з критеріями, прийнятими в Литві, до чорної зони коронавірусу входять муніципалітети, в яких показник захворюваності на 100 тис. жителів становить понад 500 випадків, а кількість позитивних тестів за останні дні перевищує 10%.

Заходи для боротьби з пандемією

Індія має намір надати свою вакцину країнам світу

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що його держава виробить для країн світу понад 5 млрд доз вакцин у 2022 році.

Також Індія закликає Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) якнайшвидше визнати вакцини індійського виробництва.

«Індія завжди серйозно ставилася до своїх глобальних зобов’язань. З трибуни G20 я хочу сьогодні сказати вам усім, що Індія готується випустити понад 5 млрд доз вакцини для всього світу наступного року. Це зобов’язання Індії матиме велике значення для запобігання глобальному зараженню коронавірусом. Необхідно, щоб індійські вакцини були визнані ВООЗ якнайшвидше», – заявив прем’єр-міністр Нарендра Моді, виступаючи на сесії саміту Групи двадцяти (G20) у Римі.

Прем’єр нагадав, що його країна, яка має потужну фармацевтичну промисловість, постачала препарати для боротьби з коронавірусом у більш ніж 150 країн. “За короткий проміжок часу ми ввели в Індії більше мільярда доз вакцин. Контролюючи інфекцію серед шостої частини населення світу, Індія також зробила свій внесок у підвищення глобальної безпеки та знизила шанси на подальшу мутацію вірусу”, – повідомив Нарендра Моді.

Прем’єр також порушив питання про спрощення міжнародних перевезень та механізм взаємного визнання сертифікатів вакцинації. “Активізація міжнародних поїздок необхідна для відновлення економіки. Для цього ми маємо забезпечити взаємне визнання сертифікатів вакцинації”, – зауважив він.

Згідно з даними Worldometer, в Індії зафіксовано 34,272,677 випадків зараження COVID-19 і 458,219 смертей за весь період пандемії.

США дозволили вакцину для дітей

Управлінню з контролю за якістю продуктів та медикаментів США (FDA) знадобиться додатковий час, щоб завершити оцінку вакцини компанії Moderna проти COVID-19 для підлітків віком 12-17 років, повідомляє Reuters із посиланням на заяву компанії Moderna.

Зазначається, що FDA поінформувало компанію, що перевірка може бути завершена не раніше січня 2022 року, оскільки йдеться про потенційну перешкоду у термінах дозволу на екстрене використання вакцини для вищезазначеної вікової групи.

Як заявили у Moderna, компанії було повідомлено, що FDA потрібен додатковий час, аби оцінити нещодавні міжнародні дослідження ризиків, таких як запалення серця або міокардиту після вакцинації. Це рідкісний побічний ефект після щеплення, який в основному вражає молодих чоловіків.

Компанія наголосила, що проведе власний огляд нових досліджень підвищеного ризику міокардиту в осіб до 18 років, коли вони стануть доступними.

У червні Moderna подала заявку на отримання дозволу на щеплення в США для осіб віком від 12 до 17 років.

Американська компанія також повідомила, що відкладе подання свого запиту на застосування половини дози вакцини для дітей віком від 6 до 11 років до завершення розгляду заявки FDA щодо вакцинації підлітків 12-17 років.

Адміністрація США планує з початку листопада ініціювати широкомасштабну вакцинацію дітей віком від п’яти років. Загалом передбачається охопити щепленням щонайменше 28 мільйонів осіб.

Нагадаємо, що вакцина (vax) – стало словом 2021 року за версією Оксфордського словника англійської мови.

Коли світ вийде з пандемії

Директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Ханс Клюге заявив, що наступного року світ вийде з пандемії коронавірусу. Про це він повідомив  у інтерв’ю СТВ.

«Я оптиміст, вважаю, що наступного року ми вийдемо з пандемії, але, звісно, коронавірус не закінчиться. І, можливо, нам доведеться з ним жити. Але ви знаєте, це як з грипом. Є вакцина від грипу. Щороку вони злегка адаптуються під нові штами, і люди вакцинуються – і все нормально», – зазначив Ханс Клюге.

Важливо, за його словами,  вчитися на своїх помилках і виносити якісь уроки.

«Щоб пандемія не повторилася, у кожній країні охорона здоров’я має відігравати першочергову роль. Якщо не буде охорони здоров’я і здоров’я, то не буде ані економіки, ані безпеки, ані соціального спокою. Потрібно інвестувати в охорону здоров’я», – повідомив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Він також зазначив, що в 35 з 53 країн, які входять в європейський регіон ВООЗ, спостерігається плато по вакцинації. «Тобто кількість вакцинованих людей більше не зростає. Нам потрібно виявити людей серед населення, хто не вакцинується і чому», – зауважив Ханс Клюге.

Нагадаємо, що раніше очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявляв, що пандемія коронавірусу триватиме ще як мінімум до середини 2022-го року.

За його словами, світ повинен пройти три точки імунізації:

  • 10% вакцинованих до вересня 2021 року;
  • 40% – до грудня 2021 року;
  • 70% – до середини 2022 року.

«Це найважливіші етапи, яких ми повинні досягти разом, щоб припинити пандемію. Пандемія закінчиться, коли світ вирішить покласти цьому край, оскільки рішення знаходиться в наших руках», – розповів очільник ВООЗ.

Читайте “Коронавірус у світі. Де, скільки і як з ним борються”

А також  “У ВООЗ пов’язують забруднене повітря з важким перебігом COVID”. 

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі