НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Коронавірус у світі. 98 тиждень. Нові летальні випадки та обмеження

Коронавірус у світі. 98 тиждень. Нові летальні випадки та обмеження

Новий штам коронавірусу з ПАР “Омікрон” продовжує активно ширитись світом

545

Штам коронавірусу «Омікрон» з неймовірною швидкістю шириться світом. У країнах за минулий тиждень зафіксували рекордні кількості заражень за всю історію пандемії. У ВООЗ зазначають, що за спалах захворюваності відповідає штам «Омікрон», який швидко замінює штам «Дельта» майже у всіх країнах.

«За минулий тиждень до ВООЗ з усього світу надійшла інформація про понад 15 млн нових випадків COVID-19. Поки що це – найбільша за весь час кількість випадків, виявлених за один тиждень, і ми знаємо, що це заниження», – повідомив Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Гебреєсус.

Глава ВООЗ укотре наголосив на необхідності вакцинації, особливо в тих країнах, де більша частина населення не отримала жодної дози компонента.  За його словами, в Африці на першу дозу вакцини все ще чекають понад 85% населення.  Близько 90 країн у всьому світі все ще не вакцинували 40% населення, а 36 із цих країн вакцинували менше 10% своїх мешканців.

У щотижневому епідеміологічному бюлетені ВООЗ повідомлялося, що загальносвітова захворюваність на COVID-19 за тиждень зросла на 55% порівняно з попереднім тижнем. Зокрема, у Південно-Східній Азії кількість нових випадків збільшилась на 418%, проте смертність майже не змінилася. Збільшення кількості смертей минулого тижня було виявлено лише в африканському (на 84%) та в американському (на 26%) регіонах.

Які нові обмеження вводять уряди країн, щоб зупинити стрімке поширення «Омікрону» та про нові летальні випадки – читайте у матеріалі NTA.

Станом на 17 січня загалом у світі зафіксували:

  • 328 млн 905 тис 329 випадків захворювання на COVID-19;
  • 5 млн 558 тис 191 летальних;
  • 267 млн 771 тис 642 особа одужала.

Лідерами за загальною кількістю хворих є:

  • США (65 млн 699 тис. 947);
  • Індії (37 млн 380 тис. 253);
  • Бразилії (23 млн. 15 тис. 128 осіб).

За даними порталу Worldometer, який спеціалізується на статистичних даних з найважливіших світових подій, коефіцієнт смертності на 1 млн. населення планети склав на ранок понеділка 713,0. У США на 1 млн жителів померли 2 тис. 616 осіб, Індії – 347, Бразилії – 2 тис. 890.

Посилення карантинних заходів

Греція. Без «бустеру» не можна буде відвідувати закриті приміщення

З 1 лютого влада Греції прирівняє громадян, які не отримали додатковий укол проти коронавірусу COVID-19 до не вакцинованих і заборонить їм відвідувати закриті приміщення.

 «З 1 лютого ті, хто не отримав бустерну дозу вакцини в тому випадку, якщо попередню було отримано понад сім місяців тому, будуть вважатися не вакцинованими», – повідомив міністр охорони здоров’я Греції Танос Плевріс.

І зазначив, що сертифікат буде діяти, оскільки це європейський сертифікат, і він діє дев’ять місяців.

«Проте не вакциновані бустерною дозою не зможуть мати такі переваги, як відвідування закритих приміщень та інші, які доступні повністю вакцинованим людям”, – повідомив він.

Зазначимо, що з середини листопада минулого року люди, які не пройшли вакцинацію проти COVID-19, не можуть відвідувати ресторани, кінотеатри, музеї та спортзали, якщо вони не мають при собі негативного тесту проти коронавірусу.

Нагадаємо, що через стрімке поширення штаму «Омікрон», у Греції діяли до 16 січня певні обмеження. Так, ресторани та розважальні заклади зачинялися до півночі, усередині столики були підготовлені для розсадження максимум шістьох людей. Крім того, половина працюючих у держустановах та у приватному секторі мали працювати з дому.

Бельгія. «Санітарна перепустка» буде дійсна за умови бустерного щеплення

Міністр охорони здоров’я Бельгії Франк Ванденбрук повідомив, що незабаром санітарна перепустка (Covid Safe Ticket) буде вважатися дійсною лише при включенні до неї бустерної дози вакцини.

«Настане момент, дату якого ще не визначено, коли щеплення бустерною дозою стане визначальним для дозволу на отримання Covid Safe Ticket», – повідомив міністр.

Також він зазначив, що це не займе багато часу, адже буде рішенням європейського масштабу.

На думку міністра, це логічний крок у епідеміологічній ситуації, що склалася в країні, оскільки ефект «базової вакцинації»  протягом декількох місяців сильно послаблюється, і бустерне щеплення знову зміцнює його.

Зазначимо, що через поширення «Омікрону, в країні стрімко зростає кількість інфікованих. Так, зараження на 100 тис. населення за 14 днів перевищило 3 тис., що є безпрецедентним рекордом. Коефіцієнт відтворення вірусу досяг тривожного значення 1,45. Зазначають, що найбільша кількість хворих належить до вікової групи 20-40 років.

Як пояснює бельгійська медична влада, сертифікат про вакцинацію стає “санітарною перепусткою” (Covid Safe Ticket) у разі відвідування різноманітних колективних заходів, де його вимагають поряд із вхідним квитком або запрошенням.

Швеція. Ввели нові обмеження

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерсон оголосила про запровадження в країні нових обмежень через рекордний рівень поширення коронавірусу.

Так, з 14 січня працюють з дому всі, хто має таку можливість. Крім того, дорослі повинні обмежити до восьми осіб зустрічі у ресторанах і барах. Також бари та ресторани закривають о 23:00 за місцевим часом.Окрім того, на громадських заходах, де не застосовують систему COVID-паспортів, можуть перебувати до 50 осіб.

Прем’єр зазначила, що зараз коронавірус у країні поширюється рекордними темпами, система охорони здоров’я зазнає великого навантаження. Тому вона закликала нещеплених мешканців Швеції пройти вакцинацію від COVID-19.

Глава Агентства охорони здоров’я Швеції Карін Тегмарк Вісел заявила, що нові обмеження діятимуть близько місяця.

Франція. “Вакцинальна перепустка” та четверте щеплення

Депутати нижньої палати французького парламенту – Національних зборів – остаточно затвердили проект закону про перетворення санітарних перепусток на вакцинні, зазначає газета Le Figaro.

Закон може набути чинності приблизно 20 січня після можливого розгляду Конституційною радою.

Відповідно,  одного лише негативного тесту на COVID-19 для доступу до місць та на заходи зі значним скупченням людей буде вже недостатньо. Для відвідування місць розваг і дозвілля, ресторанів, барів, для поїздок на громадському міжрегіональному транспорті знадобиться повний цикл базової вакцинації та своєчасного бустерного щеплення, яке з 15 лютого має здійснюватися в термін до чотирьох місяців після другої дози вакцини.

Також французька медична влада не виключає щеплення від COVID-19 додатковою, четвертою дозою після базової та бустерної вакцинації, повідомив телеканал BFMTV.

«Можливо, в певний момент нам знадобиться четверта доза для посилення, але через який термін, я ще не знаю»,  – повідомив голова Наукової ради Жан-Франсуа Дельфрессі.

Він пояснив цю тимчасову невизначеність тим, що наразі невідомо, як довго діятиме третє, бустерне щеплення.

Як зазначає BFMTV, «дедалі більше голосів лунає на користь того, щоб передбачити четверту дозу, зокрема для населення з групи ризику».

Перші смерті від штаму “Омікрон”

Більше місяця тому у ВООЗ заявляли, що “Омікрон” не спричинив ще жодного випадку смерті. Утім, країни все частіше починають повідомляти про летальні випадки на своїй території. Першими про це заявили Австралія, Німеччина, Велика Британія, Ізраїль, США. Нещодавно перші смерті також зафіксували у Південній Кореї, Індії, Ірані, Таїланді, Польщі.

Іран

В Ірані повідомили про перші 3 смерті осіб, заражених штамом коронавірусу «Омікрон», пише  The Associated Press із посиланням на іранське державне телебачення.

Зазначають, що Іран вперше виявив варіант «Омікрону» в середині грудня, але наразі вперше повідомляють про летальні випадки.

Чиновник міністерства охорони здоров’я країни Мохаммед Хашем також повідомив, що четверта людина, у якої був підтверджений випадок «Омікрону», перебуває у критичному стані.

З моменту спалаху пандемії COVID-19 забрав життя понад 132 000 людей в Ірані, що є найгіршим рівнем смертності на Близькому Сході.

За останні місяці через вакцинацію кількість смертей зменшилася, кажуть експерти.

Останніми тижнями Іран посилив вакцинацію, і тепер повідомляє, що більше 53 мільйонів іранців отримали друге щеплення, а 12 мільйонів отримали третю вакцину.

Таїланд

Таїланд повідомив про перші два смертельні випадки, обумовлені штамом COVID-19 “Омікрон”, серед людей із наявними супутніми хворобами, зазначає The Thaiger.

Повідомляють, що обидві померлі були жінками похилого віку із супутніми захворюваннями, які інфікувалися від членів своїх родин.

Інформація про перший смертельний випадок з’явилася 16 січня, повідомляє Reuters. Жертвою хвороби стала 86-річна жінка, яка мешкала у провінції Сонгхла на півдні країни.

“Жінка була прикута до ліжка і страждала на хворобу Альцгеймера”, — заявив представник міністерства охорони здоров’я Рунгруенг Кітфаті.

Про другий випадок стало відомо 17 січня. Хвороба призвела до смерті 84-річної мешканки провінції Удонтхані із термінальною стадією раку легенів.

Після того, як 15 січня у жінки підтвердився COVID-19, вона перебувала вдома на самоізоляції. Зрештою її симптоми погіршились, і 15 січня пацієнтка померла.

За даними Міністерства охорони здоров’я Таїланду, у країні зареєстровано вже понад 10 тисяч випадків COVID-19, спричинених штамом “Омікрон”.

Індія

В Індії міністерство охорони здоров’я країни повідомило у середу, 5 січня, про першу смерть, пов’язану зі штамом коронавірусу “Омікрон”. Йдеться про 74-річного чоловіка, який помер у західному штаті Раджастан, повідомляє ВВС.

За словами чиновників, чоловік страждав на цукровий діабет та інші супутні захворювання.

“Технічно це смерть, пов’язана з “Омікроном”. Це була літня людина, яка мала цукровий діабет і супутні захворювання”, — сказав представник міністерства охорони здоров’я Лав Агарвал на брифінгу 5 січня.

Голова Індійської ради медичних досліджень (ICMR) Балрам Бхаргава сказав, що варіант “Омікрон” є “переважаючим циркулюючим штамом у містах, і слід уникати всіх масових зібрань”.

Попри те, що попередні дані свідчать, що пацієнти з “Омікроном” будуть рідше потрапляти у лікарні в реанімації порівняно з попередніми варіантами, експерти і лікарі побоюються, що сплеск епідемії все ще може вивести з колії послуги охорони здоров’я.

Польща

У Польщі підтвердили перші два випадки смерті від інфікування штамом коронавірусу “Омікрон”. Про це заявив 10 січня речник МОЗ Польщі Войцєх Андрусевич, передає Укрінформ.

Омікрон також небезпечий. Ми маємо принаймні два перші випадки смерті осіб, інфікованих новою версією вірусу”, – заявив він.

Йдеться про два випадки смерті у Малопольському воєводстві (Краків). Там від штаму “Омікрон” померли люди у віці 92 і 85 років, які не були вакциновані.

Речник МОЗ зауважив, що впродовж останнього тижня частка штаму “Омікрон” серед інфікованих коронавірусом у Польщі зросла з 1-2,5% до 7-8%. У Польщі штамом “Омікрон” інфікувалися 193 людини. Найбільше – у Поморському (Гданськ) та Мазовецькому (Варшава) воєводствах.

Південна Корея

Корейське агентство з контролю та профілактики захворювань заявило про першу жертву штаму “Омікрон”, про це інформує АР.

Покійному було за 90, він отримав другу дозу вакцини від COVID-19 у жовтні. “Омікрон” було виявлено у покійного посмертно.

Загалом у 21 людини в будинку для людей похилого віку, де жив померлий, був позитивний результат на COVID-19. У трьох із них був «Омікрон».

Експерти прогнозують, що «Омікрон» незабаром замінить Дельту і буде домінувати у Південній Кореї.

Про Covid-рекорди, “довічну вакцину” та що  відомо про новий штам “Дельтакрон” – читайте тут. 

Читайте також “У ВООЗ назвали 5 глобальних проблем після пандемії COVID”.

Оцініть новину
Клас!
0
64.svg?v=2.6
Я це люблю
0
11.svg?v=2.6
Ха-ха
0
5.svg?v=2.6
Сумно
0
26.svg?v=2.6
Злість
0
29.svg?v=2.6
Обіймашки
0
36.svg?v=2.6
Шооо?
0
35.svg?v=2.6

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Говорить Великий Львів"