НТА > НОВИНИ > Курйози > Корупція залежить від ожиріння політиків. Шнобелівська премія назвала переможців

Корупція залежить від ожиріння політиків. Шнобелівська премія назвала переможців

307

У Гарвардському університеті у США відбулась онлайн-церемонія вручення Шнобелівської премії — це пародія на Нобелівську премію, яку вручають за досягнення, що «спочатку викликають сміх, а потім роздуми». Вчені відповідали на такі важливі питання: зв’язок між ожирінням політиків та  корупцією у країні, чи може появитися борода внаслідок ударів в обличчя,  чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами та інші.

Про це йдеться на сайті премії.

Цьогоріч через пандемію коронавірусу церемонія повністю відбувалася онлайн. Премію з 1991 року вручає гумористичний журнал «Аннали неймовірних досліджень».

Переможці отримали трофей, який вони повинні були зібрати самі з роздруківки PDF, і грошовий приз у вигляді підробленої банкноти в 10 трильйонів зімбабвійських доларів.

Переможців визначали у 10 категоріях: біологія, екологія, хімія, економіка, медицина, мир, фізика, кінетика, ентомологія та транспортування. Оголошували лауреатів переможці Нобелівських премій різних років.

У біології лауреаткою стала Сюзанна Шетц, яка аналізувала варіації муркотіння, цвірінькання, бурмотіння, нявкання, стогону, писку, шипіння, виття, гарчання та інших способів спілкування котів із людиною. Виявляється, коти змінюють інтонацію у залежності від інтонації людини.

В екології нагороду отримали Лейла Сатарі, Мануель Поркар та їхні колеги за використання генетичного аналізу для виявлення різних видів бактерій, що мешкають у пачках викинутої жувальної гумки, що приклеїлася на тротуарах у різних країнах.

Йорг Вікер разом із колегами провів хімічний аналіз повітря в кінотеатрах, щоб перевірити, чи залежить його склад від рівня насильства, сексуальних сцен, випадків вживання наркотиків та використання ненормативної лексики у фільмах. За це вчені отримали нагороду у хімії.

Павло Блаватський став лауреатом з економіки, оскільки виявив, що ожиріння політиків може показувати рівень корупції у країні.

Науковці з Німеччини, Великої Британії та Туреччини продемонстрували, що оргазм може бути настільки ж ефективним, як і протинабрякові ліки, для поліпшення носового дихання. За це дослідження вони стали лауреатами з «медицини».

Премію миру отримав Ітан Бесеріс та його колеги, які перевіряли думку, що борода з’явилася через необхідність захищати обличчя від ударів.

Лауреатами з фізики та кінетики стали науковці за майже подібні експерименти: перші з’ясовували, чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами; другі – з’ясовували, чому пішоходи іноді стикаються з іншими.

Премію в ентомології отримали вчені за дослідження нового методу боротьби з тарганами на підводних човнах. А лауреатом із транспортування став Робін Редкліфф, який з’ясовував, чи безпечно перевозити носорога підвішеним за ноги.

Вони підвішували 12 носорогів за ноги, щоб зрозуміти, як такий спосіб перевезення впливає на їхній організм. Виявилось, що таке транспортування безпечне.

Зазначимо, що торік Путін, Трамп та Лукашенко отримали Шнобелівську премію. Лідерам країн присудили премію в категорії «Медична освіта» за те, що вони «навчили світ того, що політики під час пандемії можуть мати сильніший вплив на життя та смерть, ніж вчені та лікарі». Також вчені відповідали на такі важливі питання: як звучать алігатори, коли вони дихають гелієм; чи є ножі, зроблені з заморожених фекалій, справжнім ріжучим інструментом та ін.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі