НТА > Інші проекти > ГОВОРИТЬ ВЕЛИКИЙ ЛЬВІВ. ІНТЕРВ'Ю > Котли, розрив фронту і знищення частинами. Михальчишин про нову фазу війни

Котли, розрив фронту і знищення частинами. Михальчишин про нову фазу війни

Лише зараз відбувається перехід від російського бліцкригу до продавлювання фронту. Це боротьба за канонами Першої світової війни – без блискавичних атак і глибоких проривів

3090

Лише зараз відбувається плавний перехід від російського бліцкригу до продавлювання фронту. І ця фаза війни може тривати до року. Водночас нинішній задум ворога легко читається – створити котли, розірвати український фронт та частинами знищувати сили нашого захисту.

Громадський діяч та експерт з державної безпеки Юрій Михальчишин в інтерв’ю для проєкту “Говорить Великий Львів” проаналізував нинішній етап у повномасштабній війні Росії проти України.

“Є таке поняття, як оперативна динаміка. Великою помилкою було одразу – через кілька днів після провалу російських спроб з нальоту взяти Київ – стверджувати, що російський бліцкриг захлиснувся. Згідно з канонів військової теорії ХХ століття, блискавична війна – це та, що триває близько трьох місяців. Максимум – до ста днів. Тому ми тільки зараз перебуваємо на переході від російського бліцкригу, який уже справді виснажив свій наступальний потенціал, щоб досягнути всіх цілей війни – а це і політичні, і військові, і геостратегічні – за сто днів”, – пояснив він.

Нинішня фаза – це продавлювання українського фронту за канонами Першої світової війни: жодних блискавичних атак, глибоких проривів, а боротьба, що грунтується на механічному нарощуванні засобів знищення противником – кількість артилерійських стволів, і кількість використаних снарядів.

Михальчишин, як і багато інших експертів, наголосив, що в озброєнні росіяни мають суттєву кількісну перевагу. Тож у такій ситуації українські оборонці можуть протиставляти якісну перевагу над кількісною. Щоб її досягнути, потрібно мати нове матеріально-технічне забезпечення. Також дуже важливо – навчитися боротися з російськими безпілотниками, які точно коригують російську артилерію. Бо, “танки, важке озброєння – це важливо. Але для того, щоб залишити російську артилерію без очей нам потрібні десятки, сотні систем радіоелектронної боротьби”.

“З огляду на те, що бачу на карті бойових дій, зараз задум противника є очевидним – утворити 2-3 котли, щоб пізніше розсікти єдину лінію українського фронту на частини і почергово їх знищувати.  Цей задум легко читається.  Думаю, що українське командування прораховує всі варіанти ведення бойових дій і зараз перебуває у стадії гнучкої маневреної оборони, під час якої, звичайно, певні території і населенні пункти можуть захоплюватися супротивником, але дорогою ціною. Але під час цих процесів відбувається зниження темпів наступу ворога і виснаження його наступального потенціалу, який він міг би застосувати де-інде”, – проаналізував події на сході експерт з державної безпеки.

На думку Михальчишина  фаза війни, в яку вступаємо, може тривати і до року. Це битва, з одного боку і на виснаження ресурсів, а з іншого – змагання моделей кращої організації цих ресурсів. Україні важливо підготувати якомога більше вмотивованих призовників і добровольців до війська. Також наростити ремонтні спроможності, прискорити відновлення виведеної із ладу нашої техніки.

“Адекватним ставленням до всього має бути налаштування на тривалу боротьбу, яка, ймовірно, не матиме яскравих переломів, піків і падінь, але вона буде рівномірно жорсткою. В цій динаміці нам треба рівномірно розподілити зусилля, ресурси, в тому числі й психологічні, щоб вони не виснажилися передчасно. Вважаю шкідливим ті єдині два інформаційні вектори, які нам задають: або масова ейфорія, або паніка й істерія. Треба все-таки знайти більше справді врівноваженіший і навіть діловий тон”, – впевнений Михальчишин.

Нагадаємо, що Росія не полишає спроб вийти на адміністративні кордони Луганської і Донецької областей. Намагається взяти в оточення Сєвєродонецьк і Лисичанськ.

 

 

 

 

Оцініть новину
Клас!
5
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
1
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі