НТА > НОВИНИ > Кримінал > Ковідна амністія. Кого пробачить поліція за фейкові сертифікати

Ковідна амністія. Кого пробачить поліція за фейкові сертифікати

Уряд і Верховна Рада розробляють правові підстави щодо звільнення від відповідальності громадян із підробними сертифікатами.

128

У Нацполіції вважають, що перед законом повинні відповідати правопорушники, які виготовили, реалізували чи використали підробний COVID-сертифікат.

Про це повідомляє пресслужба Нацполіції із посиланням на брифінг голови Національної поліції України Ігоря Клименка. За його словами, поліцейські у кожному випадку підробки COVID-документації мають можливість швидко та детально вивчити походження сертифіката.

Крім того, Ігор Клименко наголосив, що наразі уряд і Верховна Рада розробляють правові підстави щодо звільнення від відповідальності громадян, які придбали, проте не використовували підробний сертифікат.

«Я розумію, що дуже багато людей оступилися та придбали ці сертифікати. І якщо ви не скористалися ним, то ми маємо зараз напрацювати той правовий механізм, який дозволить вам уникнути відповідальності. З іншого боку, ми повинні виявити фізичну чи юридичну особу, яка займалася виготовленням, продажем чи передачею цього сертифіката», – зазначив очільник Національної поліції України.

При цьому він наголосив, що такі правові норми напрацюють уже найближчими днями.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я розглядає можливість запровадження так званої «ковідної амністії» для тих, хто купив документи про вакцинацію проти коронавірусу.

За останній тиждень відкрито 118 кримінальних проваджень за фактами виготовлення та використання підроблених ковід-сертифікатів. Найбільше такої підробленої документації правоохоронці виявляють під час перетину громадянами кордону, зокрема, в аеропортах.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі