НТА > НОВИНИ > Місця > “Козак з гарматою” у Бродах потрапив до світової спадщини годинникарства

“Козак з гарматою” у Бродах потрапив до світової спадщини годинникарства

760

Годинник з жакемаром у вигляді козака з гарматою на вежі Бродівської міської ради увійшов до світової спадщини годинникарства за версією спеціалізованого французького сайту Notre Patrimoine horloger.

Творення годинників належить до історії міст та до світової спадщини. Ця спадщина не повинна зникати і залишатися доступною для всіх. Цей сайт має лише одну мету: розкрити чудеса, які нам заповіли наші предки, щоб краще їх захистити”, – йдеться на сайті. 

Власне, одним і таких чудес уважають і годинник у Бродах, який встановили минулого року. Авторами “Козака з гарматою” стали львівський годинникар Олексій Бурнаєв і  художнику по металу Роман Габа.

«У світі немає аналогів авторському годиннику, що встановили на вежі Бродівської міської ради. Композиція вразила закордонних знавців”,йдеться у повідомленні Бродівської міськради.

Увесь годинниковий комплекс у центрі Бродів – це годинник, дзвін, герб та рухому фігуру козака з гарматою. Тричі на день отаман «виходить з ратуші», щоб просурмити «Червону калину» – о 09:01, Гімн України  – о 12:01  та європейський славень 18:01.

“Перехожі вже називають Бродівський годинник з жакемаром однією з найцікавіших принад міста», – не приховують гордості у мерії.

За версією французів, бродівський “Козак із гарматою” стоїть в одному ряду із такими витворами годинникарського мистецтва як Місячний годинник у Вроцлаві, годинник у Чикаго, паровий годинник в Індіанаполісі та найкращими зразками годинникарства Великобританії. Наприклад, водяний годинник у театрі Малверна.

Годинник у Чикаго

 

Довідка

Жакемари (франц. Jaquemarts, англ. Jack) – рухомі фігурки годинникових механізмів, що відбивають час, або імітують це.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі