НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Кожен із нас – воїн». Нове звернення Зеленського до українців

«Кожен із нас – воїн». Нове звернення Зеленського до українців

У зв’язку з війною Росії проти України звільнять учасників бойових дій, які перебувають у місцях позбавлення волі

662

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна звернулася до Євросоюзу з проханням про невідкладне приєднання, а російських солдатів закликав кидати техніку та тікати.

Про це він зазначив у своєму відеозверненні.

«Ми звертаємось до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою. Ми вдячні партнерам за те, що вони поряд з нами. Але наша мета – бути разом з усіма європейцями, і головне – бути на рівних. Я впевнений, що це справедливо і можливо», – зазначив Зеленський.

Він також звернувся російською мовою до військових Росії.

«Ще раз: чотири з половиною тисячі вбитих російських окупантів. Кидайте вашу техніку. Йдіть звідси. Не вірте вашим командирам. Не вірте вашим пропагандистам. Просто врятуйте ваше життя», – наголосив Зеленський.

Він також повідомив, що 27-го лютого поспілкувався з президентами Португалії, Литви, Франції, Польщі, а також прем’єр-міністрами Бельгії, Іспанії та Великої Британії.

«Підтримка від нашої антивоєнної коаліції – безумовна і безпрецедентна. Європа закрила небо для всіх російських літаків. Глобальний бізнес відмовляється від будь-яких зв’язків з російськими компаніями. Побачимо, чим закінчиться цей тиждень для російської валюти – яким буде падіння рубля», – відзначив президент.

Він також наголосив, що зараз за державу відповідають усі громадяни України.

«Коли я йшов у президенти, я говорив, що кожен із нас – Президент. Бо ми всі відповідаємо за нашу державу. За нашу прекрасну Україну. А зараз так сталося, що кожен із нас – воїн. Воїн на своєму місці. І я впевнений, що кожен із нас переможе», –  сказав Зеленський.

У зв’язку з війною Росії проти України учасників бойових дій, які перебувають у місцях позбавлення волі, звільнять, щоби посилити бойові підрозділи. З них надалі знімуть усі санкції.

Про це теж заявив президента Володимира Зеленського.

«В умовах воєнного стану учасники бойових дій, українців із реальним бойовим досвідом буде звільнено з-під варти. І зможуть компенсувати свою провину в найгарячіших точках війни. Ще з декількох людей, учасників АТО, знімаються всі санкції. Ключове зараз – оборона», – заявив Зеленський.

Як пояснила генпрокурор Ірина Венедіктова, це не масова акція, а дуже виважений і точковий крок. Кожен зі звільнених має значний бойовий досвід у зоні АТО 2014-2015-го років.

«Усі вони затяті противники «руского міра», а один взагалі автор відомої пісні українських уболівальників про головного агресора. Щодо кожного індивідуально оцінено всі ризики та механізми контролю за ними», – зазначила генпрокурорка.

За її словами, зараз в Україні вдосталь воїнів, оскільки за два дні мобілізовано майже 100 тисяч громадян, але ті, хто оступився, також мають право стати на захист Батьківщини.

Нагадаємо, що українська делегація бере участь у переговорах із Росією. Зустріч відбувається у районі річки Прип’ять на українсько-білоруському кордоні.

Британське видання The Times повідомляє, що в Києві діють понад 400 «вагнерівців», яким Кремль наказав вбити президента Володимира Зеленського та його уряд та підготувати підґрунтя для захоплення влади Росією.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі