НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Країни Балтії передадуть Україні вакцини від коронавірусу

Країни Балтії передадуть Україні вакцини від коронавірусу

487

Уряди Литви й Естонії відправлять в Україну більше 300 тисяч доз вакцин у рамках програми двосторонньої допомоги, а також через механізм розподілу вакцин Євросоюзу.

Зокрема, Литва надасть Україні понад 130 тисяч доз вакцин від коронавірусу. Про таку інформацію від міністра охорони здоров’я Литви Арунаса Дулкіса, яку він сказав на засіданні уряду, повідомляє Klaipeda. За його словами, вакцину доставлять в Україну найближчим часом

До речі, уряд Литви вирішив передати Україні 131 тисячу доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca. Це на 31 тисячу доз більше, ніж планували спочатку.

Міністр охорони здоров’я Литви Арунас Дулкіс на засіданні уряду зазначив, що вакцину вже готують для транспортування в Україну, однак точної дати він так і не назвав.

Своєю чергою, Естонія відповідно до рішення уряду пожертвує Україні в цілому 200 тисяч доз вакцини AstraZeneca. Із цієї балтійської країни в Україну вилетів транспортний літак з партією із 52 800 доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca (Vaxzevria). Про це в середу, 28-го липня, повідомило МЗС Естонії.

Відправлену вакцину, в основному, використають для імунізації військовослужбовців резерву в Україні.

Наступні дози вакцини для України виготовлять, згідно з графіком виробництва на цей рік, попередньо складеним для Естонії.

«Цей крок сприятиме обмеженню поширення пандемії в нашому регіоні, дозволивши Україні більше зосередитися на вирішенні політичних та економічних викликів», – сказала міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лийметс.

Сьогодні під час пресконференції на форумі «Україна 30» президент Володимир Зеленський заявив, що до вересня інфраструктура вакцинації в Україні має бути готова до проведення 200-250 тисяч щеплень від коронавірусу на добу.

До кінця року Україна отримає понад 47 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу від різних виробників. В уряді наголошують, що цього має вистачити для повної вакцинації більшості дорослого населення України вже 2021-го року.

Нагадаємо, що уряд Данії вирішив передати Україні 500 тисяч доз вакцини від COVID-19.

У той же час країни «Великої сімки» (G7) планували виділити бідним країнам понад 1 мільярд доз вакцин проти коронавірусу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі