НТА > НОВИНИ > Країни G7 готові відправити експертів для відбору членів ВККС в Україні

Країни G7 готові відправити експертів для відбору членів ВККС в Україні

129

Посли країн “Великої сімки” (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина і Японія) заявляють про готовність їхніх країн делегувати незалежних експертів до конкурсної комісії з відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це повідомляється в офіційному Twitter-акаунті головування США у “Групі підтримки” послів G7 в Україні, передає УНІАН.

Посли G7 привітали прийняття Верховною Радою законопроекту 3711-Д та з нетерпінням чекають остаточного тексту відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) є вирішальним кроком у всебічній судовій реформі“, – зазначається у заяві.

Посли, зокрема, привітали те, що цей закон підтримали декілька партій. Вони підкреслили готовність країн Великої сімки підтримати процес відбору до ВККС делегуванням незалежних експертів.

Також вони висловили сподівання, що в Україні реформують і Вищу раду правосуддя.

Як відомо, 29 червня Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до закону України “Про судоустрій і статус суддів” та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України”.

Згідно закону, в склад ВККС входять 16 членів, які призначаються Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу на 4 роки. Право вирішального голосу при формуванні ВККС матимуть міжнародні експерти.

Раніше Венеціанська комісія виступила за вирішальну роль міжнародних експертів у реформі Вищої ради правосуддя. У ВК схвалили, що законопроектом передбачено створення Етичної ради. До її складу мають увійти три чинні судді або судді у відставці, призначені Радою суддів, а також три члени, запропоновані міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює впродовж не менше трьох років у питаннях боротьби з корупцією. Етична рада здійснюватиме попередній добір кандидатів до ВРП та перевірятиме на доброчесність діючий склад органу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі