НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Крізь простір і час. У Львові презентували виставку художниці Ніни Буряк

Крізь простір і час. У Львові презентували виставку художниці Ніни Буряк

134

Її картини – це загадковий світ. Часом веселий, часом сумний, а часом імпульсивний.  Усе як і в нашому житті – каже львівська художниця Ніна Буряк.  У львівській галереї «PM» вона презентувала серію своїх робіт “Enіgma: крізь простір і час”.

Експозиція налічує двадцять полотен.  Їх жінка малювала упродовж двох років,  а надихалася, каже,   – львівською  природою.

«У мене так склалося, що моя майстерня поруч із Парком культури. І незалежно від сезону, чи то є зима, чи осінь, чи літо, коли я йду цим парком, то настільки зависаю на якихось природніх елементах. Мені здається,  що цей момент, коли людина завмирає,  то і є її справжнє життя. Я дуже хотіла, щоб мої роботи «пульсували», що б в них можна було поринути, «розчинитися» і нафантазувати щось своє»,– розповіла художниця та дизайнерка одягу Ніна Буряк.

На експозицію завітало чимало мистецтвознавців, митців та артистів. Кожен у абстрактних образах вималював свої враження.

«Вони мелодійні, вони ритмічні. Тобто тут закладені певні ідеї, які можуть бути сформульовані лише професійним митцем. Це коли є певний досвід, коли є композиційне мислення, коли є розуміння кольору та ритміки», поділився думками мистецтвознавець Роман  Яців.

«Ми люди і ми живемо емоціями. І як би ми не були занурені в світ матеріальний чи світ прагматичний,  цей світ надає нам емоції  і ми їх переживаємо. Це і є наше життя. І коли ми спостерігаємо твори мистецтва – це є наше життя в чистому вигляді. Тому нам треба мати частіше дотик до мистецтва, до культури.

Бо, на мою думку, відвідування таких заходів – це тренажерний зал наших емоцій»,– сказав співак Олег Скрипка.

«Наша галерея відкрита третій рік. Ми працюємо зі знаними львівськими авторами, а також завжди раді відкривати нові імена, нових художників. Цей проект для нас довгоочікуваний. Оскільки в зв’язку з обставинами в країні, ми неодноразово його переносили. Я думаю, ці роботи припадуть до душі нашим відвідувачам», – сказала керівниця «PM GALLERY» Надія Теслюк. 

Також у межах виставки презентували каталог  Ніни Буряк. Роздивитися мистецькі твори у галереї «PM», що на Коперника 17, можна до кінця осені. Виставка триватиме до 22 листопада.

Довідка

Ніна Буряк — українська мисткиня (живописець, графік, дизайнер), член Національної спілки художників України. У 1980 році закінчила відділ моделювання одягу Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (викладачі з фаху — В. Овсійчук, М. Безпальків, Т. Кузьминська). Працювала у Львівському Будинку моделей, створювала розробки сучасного одягу, паралельно працюючи в галузях станкової графіки і малярства. Участь у виставках — від 1987 року (у Львові, Києві, Відні, Дортмунді, Анже, Зіґені, Зальцбургу та багатьох інших містах Західної Європи).

 Маріанна Оленська

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі