НТА > НОВИНИ > Новини світу > Крим і Донбас. Зеленський озвучив головне питання, з яким приїхав на Генасамблею ООН

Крим і Донбас. Зеленський озвучив головне питання, з яким приїхав на Генасамблею ООН

153

Генеральна асамблея ООН надає можливість Україні шукати вирішення проблеми окупації Криму та Донбасу.

Таку заяву президента Володимира Зеленського наводить сайт телеканалу «Дом». «Ми повинні не лише говорити, а й вимагати відповідних дій. Ми шукаємо рішення щодо Донбасу і Криму на всіх майданчиках. Так, організація ООН – це один із головних майданчиків. І ми не повинні втрачати таку можливість», – наголосив Зеленський.

Президент додав, що Україна повинна максимально ефективно використовувати його візит до Нью-Йорка для зустрічей з лідерами різних країн.

«У нас, зокрема, відбудеться зустріч із президентом Турецької Республіки. І ми всі знаємо заяву Туреччини про невизнання анексії Криму з боку Російської Федерації та про невизнання виборів в Держдуму РФ через залучення до них мешканців окупованих українських територій», – сказав Зеленський.

Окремо український президент відзначив той факт, що ООН визнала «Кримську платформу» та назвав це «дуже важливим».

76-та Генеральна асамблея ООН включила до порядку денного засідання питання окупації територій Донбасу та Криму.

«З нетерпінням чекаємо предметного обговорення способів залучення Росії до відповідальності за порушення територіальної цілісності України і Статуту ООН», – заявили представники МЗС.

Російська делегація в ООН тричі поспіль оскаржила цей пункт перед початком засідання. Однак включення українського питання до порядку 76-ої Генасамблеї ООН підтримали більшістю голосів: за – 65, проти – 11.

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня стало відомо, делегація у якому складі разом із Зеленським візьме участь у роботі Генеральної Асамблеї ООН.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі