НТА > НОВИНИ > Криміналізація контрабанди: Рада прийняла закон Зеленського за основу

Криміналізація контрабанди: Рада прийняла закон Зеленського за основу

192

Верховна рада ухвалила за основу законопроект президента Володимира Зеленського №5420 щодо криміналізації контрабанди. Кримінальний кодекс хочуть доповнити новими статтями – контрабанда товарів, контрабанда підакцизних товарів та недостовірне декларування товарів.

Про це повідомляється в прямій трансляції Телеканалу Рада.

“За” проголосували 255 парламентаріїв.

Контрабанда товарів

Контрабанда товарів, вчинену у значному розмірі каратиметься штрафом від 170 тисяч до 425 тисяч гривень.

За контрабанду за попередньою змовою групою осіб, або вчинену службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, загрожують штрафи 850 тисяч – 1 млн 275 тисяч гривень або позбавленням волі на строк від 5 до 10 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

За групову контрабанду каратимуть позбавленням волі на строк від 7 до 11 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Контрабанда підакцизних товарів

Контрабанду підакцизних товарів (крім електричної енергії), вчинену у значному розмірі, каратиметься штрафом у 340 тисяч – 680 тисяч гривень або позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

За попередньої змови групи осіб/ вчинення службовою особою з використанням влади чи службового становища, або у великому розмірі, штраф уже становитиме 1 млн 275 тисяч – 2 млн 40 тисяч гривень. Або ж за це позбавлятимуть волі на строк від 6 до 11 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

За контрабанду підакцизних товарів, вчинену організованою групою, загрожує в’язниця на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Закон визначає, що значний розмір контрабанди – якщо загальна вартість предметів контрабанди (крім електроенергії) у п’ятдесят і більше разів перевищує установлений законодавством НМДГ; у великому розмірі – якщо загальна вартість предметів контрабанди у 400 і більше разів перевищує такий мінімум.

Недостовірне декларування товарів

Недостовірне декларування товарів документ визначає як внесення до митної декларації недостовірних відомостей або ненадання при митному оформленні за встановленою формою точних і достовірних відомостей про товари та/або транспортні засоби комерційного призначення, що підлягають обов’язковому декларуванню і випускаються у вільний обіг.

Якщо ці дії призвели або могли призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів у значних розмірах, за це загрожує штраф у розмірі від 170 тисяч до 289 тисяч гривень.

Каратимуть і недостовірне декларування за попередньою змовою групою осіб, або якщо воно призвело або могло призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів у великих розмірах. Це каратиметься штрафом 720 тисяч – 1 млн 20 тисяч гривень або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Якщо декларування призвело або могло призвести до неправомірного зменшення або звільнення від сплати митних платежів в особливо великих розмірах, це каратимуть штрафом 1 млн 615 тисяч – 2 млн 40 тисяч гривень або позбавленням волі на строк від 5 до 8 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Недостовірне декларування за попередньою змовою зі службовою особою митного органу, або сприяння у будь-якій формі митником вчиненню таких діянь з використанням влади чи службового становища, глава держави хоче карати позбавленням волі на строк від 5 до 11 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Митні платежі

Підозрюваний у контрабанді, що призвела до неправомірного зменшення або звільнення від сплати митних платежів у великих, великих і особливо великих розмірах, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо він сплатив подвійний розмір несплаченого митного платежу.

Під значним розміром коштів слід розуміти суми митних платежів, які у 130 і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян; під великим розміром – суми митних платежів, які у 650 і більше разів перевищують такий мінімум.

Під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми митних платежів, які у 1400 і більше разів перевищують установлений законодавством НМДГ.

На засіданні комітету з питань фінансів, податкової та митної політики висловили зауваження до закону президента. Найбільше зауваження до законопроекту – це кримінальна відповідальність за недостовірне декларування.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі